Nebylo to první místo, ve které Valentino Rossi doufal a které naposledy získal v roce 2017 při Velké ceně v Assenu, nicméně v Texasu získal další pódiové umístění a jasně ukázal, že se s ním v boji o titul mistra světa musí počítat.

Valentino Rossi, Alex Rins

Valentino Rossi, Alex Rins

„The Doctor“ se na okruhu v Austinu držel na druhém místě, než lídr závodu Marc Márquez v devátém kole havaroval. O první místo se potom rozhodovalo mezi Valentinem Rossim a Alexem Rinsem. Rossi si nakonec musí na své další první místo v MotoGP ještě počkat, i tak je ale italský závodník s výsledkem z Austinu hodně spokojený.

Valentino Rossi k tomu řekl: „Ano, hodně mě to mrzí, protože jsem měl dobrou šanci vyhrát a já už jsem hodně, hodně dlouho nevyhrál, takže jsem z toho frustrovaný. Na druhé straně jsem to zkusil. Udělal jsem všechno, co jsem mohl, a odjel jsem dobrý závod. Zůstal jsem vepředu, a i když Márquez spadl, tak jsem na to tlačil. Na konci byl můj problém Rins, který byl o trochu silnější než já. Zkusil jsem vydat maximum, ale bohužel jsem udělal nějaké chyby. Možná jsem mohl zkusit zaútočit, kdybych jel bezchybně, ale Rins byl v posledních kolech o trochu lepší než já.“

„Takže mám smíšené pocity. Na jedné straně mě mrzí, že jsem nevyhrál, na druhé straně je to skvělý výsledek po super víkendu, kdy jsem byl silný. Je to 20 bodů do šampionátu, který je hodně otevřený, ale hlavně to vypadá, že jsme letos hodně rychlí a že se motocykl dost zlepšil. To jsou ty nejdůležitější věci, protože možná budeme letos hodně bojovat.“

Rossi přiznává, že jeho cíl byl jednoduchý – držet se Marca Márqueze. Ten na něj ale před pádem získal třísekundový náskok.

„Ano, moje strategie byla zůstat s Márquezem. Byl rychlejší a tak na to tlačil, aby nám ujel. Soustředil jsem se na něj, abych si udržel tempo, a když jsem viděl, že spadnul, tak jsem si říkal… a co stane teď? Nečekal jsem to, protože tu tolikrát vyhrál. Jenže když se jede na hraně, tak se to může stát,“ řekl italský závodník.

Alex Rins, Valentino Rossi

Alex Rins, Valentino Rossi

Byl Alex Rins na Suzuki silnější než Rossi?

„Rins byl lepší než já na brzdách, také měl dobré zrychlení a jel opravdu velmi dobře. Měl dobrou stopu a vyhnul se nerovnostem,“ vysvětloval Rossi, který udělal chyby, díky nimž nemohl zaútočit tvrději. „Kdybych udělal všechno perfektně, mohl jsem to zkusit, ale bohužel jsem v zatáčce 11 udělal chybu. Rins byl dlouhý, ale já byl ještě delší než on a ztratil jsem tam. Poslední kolo jsem odjel velice dobře, zkusil jsem maximum, ale nechtěl jsem zase jet jako blázen, protože těch 20 bodů je důležitých. Rins byl silnější, tak to je.“

I když to ale nevyšlo, tak Rossi předvedl další skvělý výkon a ukazuje, že se vrátil zpět a že by se mohl letos držet na vrcholu. Blíží se seriál evropských závodů a devítinásobný mistr světa ví, že má vše ve svých rukou. Rossi zní přesvědčivě, když říká, že může letos pravidelně bojovat o vítězství.

„Blížíme se tomu nejhektičtějšímu momentu v šampionátu. Teď máme jeden víkend pauzu a pak to začne „bum, bum, bum, bum“, přesně takhle to bude až do Sachsenringu. Vedeme si dobře, jsme silní a děláme dobrou práci, a také to vypadá, že se motocykl hodně zlepšil. Jistěže máme nějaké problémové oblasti, na kterých musíme pracovat, potřebujeme čas, ale myslím si, že můžeme být konkurenceschopní. Začneme v Jerezu, což je to nejhorší, protože jsme se tu v minulých letech vždycky trápili. Takže jsem zvědavý, jestli dokážeme být silní i v Jerezu,“ dodal Rossi na závěr.