Valentino Rossi a jeho týmový kolega Maverick Viñales dostali do posledních dvou závodů na jednu ze svých motorek nový podvozek. Došlo k tomu po noční můře v Jerezu a Barceloně, kde se potýkali s horkem a špatnou přilnavostí.

Přesto byli v neděli na Sachsenringu oba opět poraženi Jonasem Folgerem, který zopakoval výkon svého týmového kolegy Johanna Zarca, když získal ve svém domácím závodě první pódium – druhé místo.

„Během této sezóny jezdci Tech3 mnohokrát prokázali dobrý pocit z motocyklů z roku 2016,“ řekl Rossi.

„Ale také proto, že to jsou dobří jezdci, jsou silní. Stejně jako v Le Mans Zarco, i Folger tento víkend jel skvěle. Je vždy schopný být rychlý, uchovat si zadní pneumatiku.

Takže si myslím, že také jezdci dělají rozdíl a my jim jen musíme poblahopřát.“

Rossi, v Sachsenringu pátý, prohlásil, že poslední podvozek je jasným zlepšením ve všech podmínkách, ale cítí, že stále ztrácejí ve srovnání s Hondou, pokud jde o životnost zadní pneumatiky.

„Myslím, že výhoda Hondy – kromě toho, že Marquez je velmi silný, na této trati jezdí velmi dobře – je, že zatěžují méně zadní pneumatiku a ve srovnání s námi přijíždí s pneumatikou v lepším stavu.

Je to jeden z našich problémů a vždy se snažíme to zlepšit. Není to snadné, protože pneumatiky se hodně mění od loňského roku, hodně se mění od jednoho týdne do druhého. Takže nejsme schopni se zlepšit pokaždé.“