Rossi svůj náskok v šampionátu téměř zdvojnásobil, i když v Misanu získal nejhorší umístění sezóny (5. místo), a to díky tomu, že Lorenzo letos poprvé boural.

Nicméně pokud by Lorenzo všech pět zbývajících závodů vyhrál a Rossi by byl na druhém místě, Lorenzo by i tak vyhrál titul o dva body.

Největší neznámou pro Yamahy je úřadující dvojnásobný mistr světa Marc Marquez. Jezdec Repsol Honda vyhrál v Misanu svůj čtvrtý závod sezóny, a i když na Rossiho ztrácí 63 bodů a titul se mu tak vzdálil, má tempo na to, aby v každém závodě s Rossim a Lorenzem bojoval.

Rossi má největší strach z toho, že skončí na třetím místě za Lorenzem a Marquezem, což by znamenalo ztrátu devíti bodů v jediném závodě.

„Pokud jde o situaci v mistrovství světa, v první řadě Marquez je daleko – ale dokud není matematicky mimo, stále je v boji o šampionát. Takže ho musíme brát v úvahu,“ řekl Rossi.

„Pokud jde o mě a Jorgeho, tak 23 bodů je určitě dobrý náskok na pět závodů. Ale stále se musíme každý víkend pokoušet vyhrát nebo dojet na pódiu, protože Jorge má potenciál vyhrát všude a stejně tak i Marc.

Což znamená, že pokud začnete příliš myslet na mistrovství světa, můžete každou neděli ztratit devět bodů. A devět bodů v pěti závodech je víc, než je můj náskok. Takže se musíme snažit dojet před Jorgem.“

Pokud Rossi tento víkend v Aragonu porazí Lorenza, bez ohledu na to, kde skončí Marquez, mohl by svůj náskok zvýšit na víc než 25 bodů, což by znamenalo, že by si mohl dovolit jednou nedokončit závod a stále by byl ve vedení šampionátu.