Valentino Rossi se každou chvíli postará o prolomení nějakého historického rekordu. Teď má před sebou metu ve formě dvoustého umístění na stupních vítězů. Nyní míří do Jerezu, kde je nejúspěšnějším jezdcem. Vyhrál zde celkem 8x v průběhu závodění ve všech třídách, a tak by bylo hezké završit dvoustovku právě dalším vítězstvím. Vale musí mít doma pořádnou místnost, kam si poháry dává. V tabulce je uveden přehled, jak se k takovému číslu dostal.

1. místo2. místo3. místoCelkem
125cc121215
250cc145221
500cc134623
MotoGP™714227140
Celkem1105237199

Za celou svou kariéru vystřídal spoustu motorek. Nejúspěšnější je Yamaha.

1105237199

Rossiho vítězství v Argentině bylo jeho prvním umístěním na stupních vítězů a to znamená, že při závodech na všech 18 tratích, které jsou v nyní kalendáři MotoGP, dokázal někdy stát na stupních vítězů. Celkem skončil na stupních vítězů na 33 různých okruzích, což je nejvíc ze všech jezdců v 67 leté historii motocyklových závodů Grand Prix.

Okruh, kde dokázal Vale zajet nejvíckrát na stupně vítězů, je Australský Phillip Island, kde dokázal být 15x na stupních vítězů (8x vyhrál, 2x byl druhý a 5x skončil třetí).

Druhým jezdcem, který je v tabulce nejpočetnějších umístěních na stupních vítězů, je Giacomo Agostini, který dokázal za svou kariéru získat 159 pohárů pro nejlepší jezdce.