V prvních třech závodech sezóny se Valentino Rossi pokaždé účastnil boje o pódium, v Jerezu to ale nestačilo na lepší než šesté místo. A to se Rossimu podařilo v závodu jako obvykle získat velké množství pozic, protože kvalifikační výsledek byl hodně smutný – až třinácté místo na startovním roštu.

Tento výsledek ale nenarušil Rossiho přesvědčení o tom, že Yamaha je letos v lepší formě než loni. Je mu ale jasné, že aktuální forma Marca Márqueze je více než dostatečná pro získání dalšího titulu.

„Jsme silnější než loni,“ řekl italský závodník. „Cesta je dlouhá a je to velká výzva, ale jdeme správným směrem. Nejsem úplně spokojený, protože jsem doufal, že i na tak obtížné trati, jako je Jerez, budeme schopni bojovat o pódium. Nebyl jsem bohužel dost rychlý. Ale mohli jsme bojovat. Nejsem v šampionátu zase tak pozadu, větší problém je Márquez, protože je nepochybně rychlejší. Pokud by v Austinu nespadl, rozdíl by byl mnohem větší. Ale jsme vepředu, a i když jsou Rins a Dovi hodně rychlí, tak můžeme bojovat a zkusit získat nějaká pódia a vyhrát závody.“

rod Valentino Rossi, čeleď koncentrovaný

Valentino Rossi přemýšlel nad tím, jestli neměl použít střední směs zadní pneumatiky místo tvrdé, tak jako to udělal jeho týmový kolega Maverick Viñales, který to nakonec dotáhl až na pódium. Také ale věří tomu, že neúčast ve druhé kvalifikaci mu situaci podstatně ztížila.

„Během víkendu jsem na tom nebyl moc dobře a v závodu jsem na začátku nedokázal předjet Millera, protože jsem nebyl dost rychlý na to, abych se před něj dostal,“ přiznal Rossi. „Možná, že kdybych se dostal přímo do druhé kvalifikace a startoval bych ze druhé nebo třetí řady, mohl bych zůstat ve skupině s dvěma Ducati a Maverickem.“

I když Valentino skončil v loňském roce v Jerezu o příčku výše, hodně mu v tom tenkrát pomohl hromadný pád Andrey Doviziosa, Jorge Lorenza a Daniho Pedrosy. Rossi potvrdil, že letošní výsledek je lepší.

„Nevěděl jsem, co od Jerezu očekávat. Doufal jsem, že bychom tu mohli být stejně rychlí jako například v Austinu, ale naneštěstí jsme se trochu víc trápili a byl jsem pomalejší. Ale také tu bylo hodně pozitiv, protože i když jsem se umístil hůř, jel jsem o dost lépe. Loni jsem skončil pátý, protože přede mnou bylo hodně pádů. A tempo letošního závodu bylo hodně, hodně rychlé. Byl jsem o nějakých 25 sekund rychlejší než loni a ztráta na vítěze byla menší. Cítil jsem se na motorce mnohem lépe a hlavně v posledních kolech jsem byl rychlý,“ dodal Valentino Rossi na závěr.