Kromě tohoto prvenství si na své konto zřejmě připíše ještě jedno, a to že bude prvním jezdcem akademie, který se stane mistrem světa. Vzhledem k tomu, že v polovině sezóny má na druhého Thomase Lüthiho náskok 34 bodů, mohlo by se mu to povést.

Valentino Rossi

Jaký má jeho přítel a mentor Valentino Rossi pocit z toho, že bude v příštím roce s Morbidellim závodit v MotoGP?

„Franca znám již dlouho. Myslím, že byl jedním z prvních jezdců v akademii,“ řekl Rossi. „Jeho matka pochází z Brazílie, jeho otec je z Říma. Ale jeho otec byl bývalý jezdec a přestěhoval se do Tavullie, protože chtěl, aby měl Franco dobrou šanci stát se závodníkem.

Francův otec šel ke Grazianovi (Rossiho otec – pozn. redakce) a řekl, „je možné Francovi pomoci?“ Takže Franca jsem poprvé viděl se svým otcem a začal trénovat se mnou a Marcem Simoncellim na 450. Od té chvíle jsme se stali přáteli.

Myslím si, že má skvělý potenciál. Má obrovský talent a dokáže si vést velmi dobře. Tento rok to prokázal hodněkrát. Když spolu trénujeme, je velkým problémem, vždycky. Takže si myslím, že v MotoGP bude velkým problémem pro všechny!“

Franco Morbidelli

Franco Morbidelli mezitím využil letní přestávky k tomu, aby navštívil zemi své matky, Brazílii, kde se účastnil akce pořádané jeho sponzorem Estrella Galicia v Sao Paulu, kde předvedl kombinézu, ve které bude závodit v Brně. Kombinéza bude obsahovat barvy brazilské vlajky.

„Je to můj speciální hold mým kořenům a doufám, že mi přinese štěstí,“ řekl Franco. „Všichni vědí, že mám k této zemi blízký vztah a cítím se trochu Brazilcem. Vrátit se do Brazílie je pro mě velmi speciální a doufám, že to bude brzy, možná na MotoGP závod, kdo ví.“