Rossi byl sice schopen na Yamaze zajet na pódium, a to dokonce třikrát po sobě, ale ani on ani jeho týmový kolega Maverick Viñales neměli v letošní sezóně zatím šanci bojovat o první místo. Poslední závod, který Yamaha vyhrála, byl v loňském roce v Holandsku. Jezdci se na motocyklu M1 potýkají s nedostatkem rychlosti a s přilnavostí zadního kola. Valentino Rossi již několikrát upozorňoval na to, že Yamaha nevěnuje dostatečnou pozornost vývoji elektroniky.

Rossi skončil v závodech v Katalánsku na třetím místě, ale v testech, které proběhly v pondělí, mu rychlost stačila jen na čtrnáctou pozici. Na první místo ztrácel přes jednu sekundu.

“Měli jsme dva nebo tři nápady, které nám měly pomoci ke zrychlení, bohužel se to ale nepodařilo. Podle dat jsme jednoduše nebyli schopni jet rychleji. Je to škoda. To se ale občas stává a máme před sebou ještě hodně práce, což je normální. Soustředíme se na více věcí, ale zatím jsme nepřišli na nic mimořádného,” řekl Rossi.

Maverick Viñales

Maverick Viñales

Maverick Viñales, který skončil v Katalánsku devátý, řekl: “Yamaha přinesla nějaké změny v elektronice, ale není to směrem, který jsme očekávali.”

Valentino Rossi doufá, že se jim v dalších testech, které budou probíhat po závodech v Brně, podaří zapracovat na zrychlení: “Máme nějaké nápady, ale můžeme je vyzkoušet až při dalších testech v Brně, které proběhnou po nedělních závodech. Doufáme, že se nám podaří najít nějaké zlepšení. Do té doby budeme závodit na stávajícím motocyklu.”

Na otázku, zda je možné na současné motorce vyhrát závod, si Rossi odkašlal a pak odpověděl: “No, co myslíte? Každopádně to zkusíme, to je jisté.”