Tým Tech3 tradičně používá motorky Yamaha z předchozí sezóny, ale Rossi zdůraznil přístup Hondy, která má Cala Crutchlowa jako jezdce s tovární smlouvou v satelitním LCR týmu, z čehož by Yamaha mohla mít prospěch, pokud by přijala podobnou strategii.

Tým Tech3 má tento rok úplně nové jezdecké složení – nováčci Johann Zarco a Jonas Folger byli schopni příležitostně porazit Rossiho i jeho týmového kolegu Viñalese.

„Folger a Zarco jsou rychlí a bylo by zajímavé je vidět na naší motorce,“ řekl Rossi. „To je něco, co si Yamaha musí rozhodnout. Honda odvádí skvělou práci s Crutchlowem a někdy testuje na tratích, kde netestují Marquez a Pedrosa. To nemůžeme s Tech3 udělat, protože máme jiné motorky.“

Zarco a Folger dostali v Silverstone příležitost vyzkoušet novou aerodynamickou kapotáž, a i když se oba rozhodli, že s ní nebudou závodit, dokud se MotoGP nedostane na vhodnější tratě, přivítali úroveň podpory, která se jim dostává od výrobce.

Jonas Folger

„Jsem opravdu rád, že nám Yamaha dala tuto příležitost vyzkoušet tyto části a že od Yamahy máme takovou podporu,“ řekl Folger.

„Pokaždé když slyším, že dostaneme nové části, jsem šťastný a překvapený, protože abych byl upřímný, na začátku sezóny jsem neočekával, že dostaneme tolik aktualizací, protože jsme satelitní tým.

V některých závodech jsme docela rychlí ve srovnání s továrním týmem, ale stále nás podporují, a to je opravdu pěkné. Testovat nějaké věci pro Yamahu je pěkné, protože to znamená, že ve vás věří a vy jim můžete pomoci zlepšit motorku.

Potřebují co nejvíc informací od mnoha jezdců a mají čtyři jezdce (včetně Tech3), takže si myslím, že je důležité, že všichni tyto věci testujeme.“

Zarco dodal: „Je dobré mít dobré spojení s továrním týmem, abyste se vždycky cítili, že máte to nejlepší. Jsem spokojený s tím, jak to jde, myslím, že je to velmi dobré a musíme toho využít.“

Valentino Rossi řekl, že kvůli Zarcově výšce jsou pro něj jeho data méně užitečná než ta Folgerova, ale rád se podívá na to, co se může naučit od ostatních jezdců.

„Někdy se dívám na údaje Tech3, protože se rád snažím toho víc pochopit,“ řekl.

„Zarco má hodně jinou váhu, výšku, jízdní styl. Když je Folger rychlý, můžeme toho zjistit víc, protože má podobný styl jízdy. Ale nakonec zkoušíte zkoumat všechny ostatní jezdce, soupeře, i když mají jiné motorky.“