Luca Cadalora, který je bývalý šampion v kubaturách 125 a 250 ccm a vítěz osmi závodů závodů v královské kubatuře, pracoval pro Valentina Rossiho od roku 2016 jako jezdecký konzultant. Což v podstatě znamenalo, že sledoval Rossiho na trati a upozorňoval ho na chyby, které dělá v jednotlivých zatáčkách.

Po posledních letošních testech v Jerezu ale Valentino Rossi oficiálně oznámil, že s Lucou Cadalorou ukončili spolupráci. Důvodem nebyla nespokojenost ani jedné strany, ale Cadalora, kterému je v současnosti 55 let, trval na ukončení spolupráce z rodinných důvodů.

Luca Cadalora

Luca Cadalora

„Cadalora nám bohužel řekl sbohem,“ oznámil Rossi. „Po třech sezónách se rozhodl zůstat doma, protože je to náročné, sezóna je dlouhá a jste mimo domov hodně dní. Je to velká škoda, protože jsem se s Lucou cítil skvěle a myslím, že i on se mnou, ale udělal rozhodnutí ve prospěch rodiny. Je to osobní rozhodnutí. Snažili jsme se ho mezi námi udržet, ale nakonec se rozhodl takto. Zůstávají mezi námi skvělé vztahy, u kterých jsem si jistý, že budou pokračovat.“

Roli Lucy Cadalory převzal již v Jerezu bývalý jezdec dvěstěpadesátek a superbiků Idalio Gavira, který pracuje jako jezdecký konzultant v Rossiho projektu VR46, ale podle Rossiho slov musí dát Yamaha ještě definitivní posvěcení, zda zůstane v této roli po celou sezónu 2019.

Idalio Gavira

Idalio Gavira