V královské kubatuře si pro pomyslnou trofej pro nejvíce padajícího jezdce dojel stejně jako minulý rok Marc Márquez. Ten skončil letos v kačírku celkem třiadvacetkrát. A nebýt jeho mnoha záchran, pravděpodobně by měl na svém kontě pádů o dost více.

Za úřadujícím mistrem světa je na druhém místě s jednadvaceti pády Álvaro Bautista, kterého příští rok uvidíme v superbikovém šampionátu. Třetí pozici pak s osmnácti výlety do kačírku obsadil Xavier Simeon, jenž bude v sezóně 2019 jezdit v MotoE. Karel Abraham drží svou statistiku na patnácti pádech a dělí se tak s Takaaki Nakagamim o šestou příčku.

Nejméně šrámů naopak ze stálých závodníků MotoGP utrpěli Maverick Viñales s Danilem Petruccim, oba si na své konto připsali pouhé čtyři pády.

Počty pádů ve třídě MotoGP

Počty pádů ve třídě MotoGP

Pokud bychom měli porovnat počet pádů napříč všemi kubaturami, Marc Márquez by tentokrát nezvítězil. V tomto ohledu jej totiž překonali hned čtyři závodníci, přičemž suverénním vítězem se stal Stefano Manzi z Moto2, který skončil na zemi celkem jednatřicetkrát.

Počty pádů napříč všemi kubaturami

Počty pádů napříč všemi kubaturami

Nejvíce se pak padalo ve Valencii, kde se letos jelo v deštivých podmínkách. Ze 155 pádů se navíc hned osmatřicet z nich událo v zatáčce číslo čtyři, o sedm méně jich pak mohli vidět diváci sedící poblíž zatáčky číslo dvanáct.

Během Grand Prix České republiky se piloti odporoučeli k zemi ve čtyřiačtyřiceti případech, což je nejméně za posledních šest let. O to vážnější však jejich zranění byla. Jorge Martín skončil se zlomeným zápěstím, Pol Espargaró dokonce se zlomenou klíční kostí.

Počty pádů na jednotlivých okruzích

Počty pádů na jednotlivých okruzích