Jordi Torres je aktuálně jezdcem šampionátu Superbike a tento týden je zrovna v Portugalsku na dalším závodním víkendu této závodní série. S paddockem MotoGP má mnoho zkušeností, v letech 2010 až 2014 závodil v Moto2, kde získal několik pódiových umístění, povedlo se mu vyhrát závod na Sachsenringu v roce 2013. Na motocyklu MotoGP ale bude sedět poprvé.

Jordi Torres bude řídit motocykl Ducati GP16, který původně patří Xavieru Simeonovi, a Simeon, stejně jako v Misanu, pojede na motorce GP17 Tito Rabata.

Jordi Torres

Jordi Torres

Jordi Torres

„Nejprve bych chtěl poděkovat týmu za tuto příležitost. Jsem nadšený a zároveň vyděšený, ale je to vždy velká výzva, poprvé si vyzkoušet motocykl MotoGP. Bude to výjimečná zkušenost, o které budu moct jednou vyprávět svým vnoučatům. Ale nyní vážně, mám radost, že si budu moct vyzkoušet tento motocykl a uvidím, jak se vyvíjí. Vím, že šampionát je na vysoké úrovni a během závodního víkendu je velmi těžké se přizpůsobit všem věcem tak, aby byl člověk rychlý, ale pokusím se všechno naučit tak rychle, jak bude možné a zkusím brát ze svých zkušeností. Myslím, že je to pozitivní, dobře znám celý tým a pokusím se do toho dát všechno a uvidíme, jak to během víkendu půjde. Je to složitější, než si lidé myslí, ale půjdu do toho s pozitivním přístupem a těším se, že z této příležitosti dostanu to nejlepší. Také chci poděkovat svému manažerovi za jeho práci a týmu MV Agusta, že mi dal povolení zúčastnit se tohoto závodu v Aragónu. V tento okamžik to je jeden závod, ale mohly by to být dva. Také chci popřát Titovi brzké uzdravení, protože takovou škaredou nehodu si nezasloužil, ale vím, že se vrátí zpátky brzy, je to bojovník.“