Malajsie byla místem únorových testů již v předchozích letech a „tradice“ pokračuje i v roce 2015. Po prvním testu bude následovat ještě jeden na konci měsíce.

Úřadující mistr světa Marc Marquez a jeho týmový kolega Dani Pedrosa se budou snažit doladit všechny novinky na jejich prototypu RC213V. HRC se připravovala na návrat do akce soukromým testem v Sepangu s bývalým mistrem světa MotoGP Caseym Stonerem.

Jezdci Movistar Yamaha Valentino Rossi a Jorge Lorenzo budou také tlačit své YZR-M1 na hranici možností, aby se ujistili, že jejich technický balíček nepokulhává za Hondou.

Andrea Dovizioso z týmu Ducati a jeho nový týmový kolega Andrea Iannone budou testovat motocykl GP14.3 – vvývojovou verzi GP14.2. Jejich nová GP15 by měla být připravena do druhého testu v Sepangu, který začíná 23. února.

10392320_752190688182747_8549593300059110577_n
Aleix Espargaro a nováček v MotoGP Maverick Viňales budou usilovat o zajetí co nejvíce kol na nové Suzuki GSX-RR, v rámci přípravy japonského výrobce na návrat do mistrovství světa. Espargaro v posledních týdnech tvrdě pracoval na tom, aby se vrátil do formy po zranění vazů v koleni, které utrpěl v prosinci při soukromém tréninku.

Cal Crutchlow a Jack Miller z týmu CWM LCR Honda budou pokračovat v seznamování se se svými motocykly. Crutchlow usedne na tovární Hondu RC213V, zatímco Miller na Open motocykl RC213V-RS. Testoval ho ve Valencii a pak znovu v Sepangu na konci listopadu.

35crutchlow_gp_3936_original
Scott Redding z týmu Estrella Galicia Marc VDS se bude snažit dostat se co nejdříve do tempa se svým novým továrním prototypem RC213V.

Dalším týmem s novou strukturou je tým Aprilia Gresini, který bude doufat v maximalizaci jejich výkonu prostřednictvím Alvara Bautisty a Marca Melandriho, kteří také začali testovat svou novou motorku v listopadu. Stejně tak příchozí pár NGM Forward Racing Stefan Bradl a Loriz Baz bude pokračovat v adaptaci na neznámý motocykl.

Jezdci Monster Yamaha Tech 3 Bradley Smith a Pol Espargaro vědí, že budou mít v průběhu celé sezóny dobrou podporu Yamahy, a budou mít zájem v Sepangu porovnat své časy s těmi Rossiho a Lorenza.

06bradl
Dani Petrucci z týmu Pramac Racing, Hector Barbera a Mike di Meglio z Avintia Racing budou testovat své Ducati. Yonny Hernandez z Pramac Racing musí test kvůli zraněnému rameni vynechat a nahradí ho oficiální testovací jezdec Ducati Michele Pirro.

Další nováček Eugene Laverty z týmu Drive M7 Aspar bude pozorně sledovat časy svého týmového kolegy Nickyho Haydena na Open RC213V-RS a Karla Abrahama na stejné specifikaci motocyklu. Alex de Angelis z týmu Octo IodaRacing má za úkol držet na své Aprilii krok se zbytkem konkurence.

Po třech dnech testování celého pole na pneumatikách Bridgestone bude následovat čtvrtý den, kdy se na trať v Sepangu vydá menší skupina jezdců na pneumatikách Michelin, který plánuje návrat do MotoGP v roce 2016.