Dvacetiletý závodník z Palma de Mallorca již prokázal vynikající dovednosti a konkurenceschopnost v kategoriích Moto3 a Moto2. Dvouletá smlouva mu umožní debutovat v královské třídě po pouhé sezóně ve střední třídě. Závodit bude po boku Alexe Rinse, který byl v týmu již potvrzen.

Joan Mir debutoval v mistrovství světa v roce 2015 v australské GP v Moto3 a ve stejné třídě závodil v sezónách 2016 a 2017. I když byl pro něho rok 2016 rokem, ve kterém se učil, podařilo se mu získat tři pódia – první, druhé a třetí místo, ale hlavně získal potřebnou důvěru pro boj o titul. To se mu v následujícím roce skutečně podařilo: deset vítězství, dvě druhá místa a jedno třetí místo (plus jedna pole position) mu poskytly 341 bodů a titul mistra světa Moto3.

V letošní sezóně, která je jeho debutem v Moto2, zatím získal dvě pódia (obě třetí místa) v Le Mans a Mugellu a v šampionátu je na pátém místě.

Joan Mir

Schinichi Sahara – vedoucí projektu

„Jako tým jsme se vždy snažili soustředit na dlouhodobé vývojové plány, které zahrnují také sázku na mladé jezdce, kteří podle nás mohou být investicí do budoucnosti. Udělali jsme to v naší debutové sezóně v roce 2015, znovu jsme to udělali v roce 2017, když jsme podepsali smlouvu s Alexem Rinsem, kterého jsme letos znovu potvrdili, a udělali jsme to i letos touto smlouvou s Joanem Mirem. Je to mladý talent, který bychom rádi viděli růst a který nám pomůže s vývojem GSX-RR. Nyní závodí v Moto2 a mi určitě chceme, aby si šampionát užil, ale také se těšíme, až s ním začneme pracovat a uvidíme ho debutovat v královské třídě. Věříme v jeho dovednosti.“

Davide Brivio – manažer týmu

„Joanu Mirovi je teprve dvacet let a je mistrem světa s působivými deseti vítězstvími v loňském roce a již prokázal své dovednosti. Je dravý, vtipný, je milý a může být velmi rychlý. Má všechny vlastnosti, které chceme najít u mladého jezdce, který se k nám chce připojit nejen kvůli prestiži tovární motorky v královské třídě, ale především proto, že věří v náš závodní projekt. Když jsem s ním mluvil, uvědomil jsem si, jak má čistou mysl, jak moc se mu líbí náš projekt a chce se k nám připojit. To pro nás je velkým povzbuzením. Samozřejmě velmi dobře víme, že bude potřebovat čas, aby získal zkušenosti a vyrostl s námi, ale máme plnou důvěru v jeho potenciál. Vedení Suzuki nás povzbuzovalo, abychom usilovali o „filozofii mladých jezdců“ a myslím, že s Joanem jsme našli perfektního protagonistu této role. S Alexem a Joanem máme dva velmi talentované jezdce a naším cílem je do budoucna vytvořit silný tým.“