Během závodního víkendu MotoGP v Assenu, který byl před týdnem, Mahindra oznámila, že opouští třídu Moto3 na konci této sezóny. Indická značka strávila v nejnižší třídě mistrovství světa silničních motocyklů šest let závodění. Toto rozhodnutí odůvodnila tím, že jde o strategické interní změny.

Po četných jednáních, které provedl management týmu PrüstelGP, přišlo oznámení, že německý tým v neděli na Sachsenringu podepsal smlouvu s rakouskou KTM. Tým nyní doufá, že urychlí jednání s potenciálními jezdci do roku 2018. To je určitě dobrá zpráva i pro Kubu Kornfeila, který s nimi letos jezdí a má tak šanci s týmem angažmá prodloužit, navíc s mnohem konkurenceschopnějším strojem.

Jakub Kornfeil

I přes to, že Mahidra a Peugeot z šampionátu odchází, dostane tým Peugeot Motorcycles Saxoprint plnou podporu, stejně tak jako ostatní týmy Mahindry.

Florian Prüstel – výkonný ředitel PrüstelGP

„Smlouva s rakouským výrobcem trvá jeden rok, ale pokud to bude možné (a my bychom rádi), rozšíříme naši spolupráci. Pro nás je důležité myslet strategicky. Po oznámení Mahindry jsme chtěli našim sponzorům co nejrychleji přinést jasnost a stabilitu.“