Tým bude letos vystupovat pod názvem „Mission Winnow Ducati Team„, tým Ducati tak následuje tým Ferrari ve Formuli 1, který si loga této značky přidal na svá auta loni před Grand Prix Japonska. Nově se na motocyklech Ducati také objevuje logo jejich partnerské společnosti Audi. Motocykl továrního týmu Ducati je nyní celý v červené barvě.

Na prezentaci byli přítomni oba jezdci týmu, Andrea Dovizioso a Danilo Petrucci, kteří nové motocykly slavnostně odkryli. Společně s nimi se na pódiu objevil také testovací jezdec Ducati Michele Pirro.

Andrea Dovizioso: „Rok 2018 byl pro mě velmi pozitivní. Začali jsme vítězstvím, a i když jsme měli nějaké vzestupy a pády, těžké okamžiky nás tlačily k tomu, abychom hledali nové směry, a v polovině sezóny jsme udělali velký krok dopředu. Já jsem velmi spokojený s prací, kterou jsme udělali, vlastně jsme ve druhé polovině sezóny bojovali o titul a myslím, že během následujících testů provedeme další zlepšení a začneme sezónu co nejlepším způsobem,“ řekl italský jezdec a pokračoval: „Očekávání jsou vysoká, mám z motocyklu dobrý pocit a cítím se dobře v týmu, můžeme počítat s mými zkušenostmi. Jsem rád, že vedle sebe v garáži budu mít Danila, známe se velmi dobře a věřím, že můžeme bojovat na trati, ale také společně odvést dobrou práci ve vývoji motocyklu.“

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso

Danilo Petrucci, který do továrního týmu Ducati přestoupil z týmu Alma Pramac, řekl: „Minulá sezóna pro mě byla velmi důležitá, byla to moje nejlepší sezóna, co se týká zisku počtu bodů. I když jsem těsně nenaplnil svůj cíl, abych se stal nejlepším jezdcem soukromého týmu, stále jsem sezónu 2018 bezpochyby dokončil v pozitivně. Jsem hrdý, že můžu závodit v továrním týmu, a nemůžu se dočkat, až to začne. Cítím se dobře v týmu, a také technická úroveň je vyšší než kdy dřív. Vím, kde se stále musím zlepšovat a změnil jsem svůj tréninkový program, abych si byl jistý, že budu ve skvělé formě, až se pojede první závod. Mám radost, že jsem v týmu s Andreou, nejen, že je to fenomenální jezdec, ale také je to skvělý člověk. Známe se už dlouho a začali jsme spolu trénovat, společně máme jeden cíl, abychom oba měli silnou sezónu.“

Danilo Petrucci

Danilo Petrucci

Kromě jezdců se k novému týmu a novým motocyklům vyjádřili také představitelé týmu, mezi nimi i generální manažer Ducati Luigi Dall’Igna a výkonný ředitel Ducati Claudio Domenicali.

Rok 2018 pro nás byl v MotoGP velmi důležitý, opět jsme se zlepšili, a to jak po technické, tak sportovní stránce, a to už čtvrtou sezónu v řadě za sebou,“ řekl Luigi Dall’Igna. „Byli jsme konkurenceschopní dokonce i na tratích, které pro nás obvykle bývaly náročnější, a získali jsme v porovnání se sezónou 2017 více vítězství a pódiových umístění celkově. Nicméně, naši hlavní soupeři se také zlepšili. Musíme pracovat lépe a zlepšit se více než v minulých letech, musíme přinést nové nápady a vylepšení, abychom pokryli všechny možné oblasti. Věříme, že s Andreou a Danilem máme ten pravý tým, abychom vyladili prostředky pro vývoj našeho motocyklu. Naše cíle musí být ambiciózní, jako vždy, a chceme titul z MotoGP přinést zpět do Borgo Panigale,“ dodal Dall’Igna.

Výkonný ředitel společnosti Ducati Motor Holding Claudio Domenicali dodal: „Závodění vždy bylo součástí DNA Ducati. Řešení a odborné znalosti, které jsme získali na trati, ukazují přínos, který je přímo spojen s naší sérií výrobků, a náš projekt v MotoGP je pro nás zásadní, abychom vyráběli více modelů, které mají lepší výkon, jsou úžasné a bezpečné k jízdě pro všechny nadšené fanoušky. Když se ohlédnu zpět na to, co jsme získali v roce 2018 na závodní trati, tak můžeme být hrdí, protože naše Desmosedici GP dokázala, že je jedním z nejvíce konkurenceschopných motocyklů, ale nemůžeme se zastavit a musíme udělat další, rázný krok dopředu. Věřím v naše know-how a týmový duch, který charakterizuje lidi z Ducati Corse, je v porovnání s našimi soupeři hodnotou navíc. Rád bych tímto také poděkoval všem partnerům, kteří nás podporují, včetně Audi Sport, který od letošní sezóny bude naším hlavním sponzorem. Přeji všechno nejlepší celému týmu Mission Winnow Ducati a doufám, že to bude nezapomenutelná sezóna.“

Tým Ducati se brzy přesune do Malajsie, kde bude na okruhu Sepang ve dnech 6. až 9. února probíhat první oficiální předsezónní test.