Maverick Viñales a Valentino Rossi dnes v Jakartě slavnostně odkryli nové motocykly Yamaha YZR-M1, čímž světu ukázali nové zbarvení motocyklů. Yamaha již dříve se společností Monster Energy spolupracovala. Nyní se ale z menšího sponzora stává sponzor hlavní a v této roli nahrazuje dřívějšího hlavního sponzora Movistar.

Motocykly jsou vybarveny do tmavě modré, která přechází až v černou, a na motocyklech je také značně viditelné logo Monster Energy. Tématem představení byla fráze „Mód zvířete zapnut“ („Beast Mode On“), která odkazuje na nové spojení továrního týmu Yamaha s Monster Energy a také by se měla stát motivační frází nadcházející sezóny.

Valentino Rossi je nejúspěšnějším jezdcem Yamahy. Čeká ho 14. sezóna na motocyklu Yamaha a zároveň 7. sezóna u Yamahy v řadě poté, co se k týmu v roce 2013 vrátil. Nezdá se, že by za ty roky něco ztratil na své rychlosti. Devítinásobný mistr světa je opět hladový po vítězstvích.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

„Víte, v tento moment jste vždy velmi natěšení,“ řekl Valentino Rossi během představení týmu. „Je škoda, že už skončily prázdniny, ale jsme připravení. Musíme hodně pracovat, protože v nedávném období naši soupeři udělali velký krok dopředu. V moderní éře MotoGP jsou důležitým prvkem pneumatiky, vždy pracujeme tak, abychom šetřili pneumatiky. Je to náročná práce, velmi precizní, musíte pracovat na svém stylu a musíte hodně pracovat se svými inženýry. Tohle je pro letošní sezónu náš záměr.“

„Já už s Monsterem spolupracuju mnoho let a cítím se velmi dobře,“ pokračoval Rossi. „Mám rád jejich barvy, zelená a černá dobře ladí s modrou barvou naší Yamahy – je to agresivní, jsme jako Muži v černém. Jsem velmi hrdý, je důležité mít Monster jako hlavního sponzora,“ dodal italský jezdec.

Maverick Viñales

Maverick Viñales

Maverick Viñales přišel do továrního týmu Yamaha v roce 2017, takže pro něj to bude už 3. sezóna u této japonské továrny. Španělský jezdec při prezentaci týmu také poprvé oficiálně představil na svém motocyklu své staronové závodní číslo 12.

„Byla to skvělá zimní přestávka, “ řekl Maverick Viñales. „Cítil jsem se velmi dobře a jsem rád, že můžu být tady. Motocykl je krásný. Obyčejně se snažím začít a být připravený. Nezáleží na tom, jaká byla předchozí sezóna, teď je tady nový start. V týmu jsme udělali několik změn, Stefan mi dovolí, abych ze sebe vydal to nejlepší. Cítím, že s lidmi okolo sebe mám dobré zkušenosti, myslím, že díky všem těm změnám to můžu dokázat.“

„Všichni sportovci, kterým fandím, jsou sponzorovaní Monsterem. Cítím se velmi hrdý a je to opravdu dobrý pocit, že je Monster zahrnut na našem motocyklu,“ doplnil Viñales.

Představení týmu Monster Energy Yamaha MotoGP

Představení týmu Monster Energy Yamaha MotoGP

K novým barvám týmu se také vyjádřil generální ředitel Yamahay Lin Jarvis. „Letos je balík týmu Yamaha Factory Racing MotoGP odlišný od předchozích let. Takže tentokrát tým na svou prezentaci cestoval do Indonésie. Trh v této zemi je pro Yamahu velmi důležitý a místní fanoušci a média jsou velmi nadšení do MotoGP. “

„Yamaha a Monster Energy spolupracují už několik let. Jsme hrdí, že Monster byl naším sponzorem od roku 2013, a nyní budeme spolupracovat ještě více na globální úrovni mezi dvěma velkými značkami a Monster bude naším hlavním sponzorem. Monster Energy je známý tím, že svým fanouškům poskytuje dostatek zkušeností v jakémkoliv oboru a to je také to, o co usilujeme my u Yamahy,“ pokračoval Jarvis.

„Během nadcházející sezóny se budeme snažit, abychom zanechali silný dojem v MotoGP a těšíme se, že budeme tuto novou kapitolu sdílet s našimi fanoušky a předvedeme jim sezónu, kterou si budou moct užít. Dnes jsme odkryli naše nové logo a nové barvy. Nový design, zejména kombinace černé a modré, ukazuje na spojení mezi Monster Energy a Yamahou. Nyní začíná opravdová práce, jelikož se blíží předsezónní test v Sepangu. Celý tým, jezdci a věřím, že také fanoušci, jsou nedočkaví, aby znovu viděli MotoGP v akci,“ dodal Lin Jarvis.

Maverick Viñales, Valentino Rossi

Maverick Viñales, Valentino Rossi

K novým barvám se vyjádřil i šéf týmu Massimo Meregalli, který ale na prezentaci v Jakartě osobně přítomen nebyl. „Nejprve bych se chtěl omluvit, že se dnes nemohu účastnit týmové prezentace. Rád bych tam byl, protože to je pro nás významný milník – tým začíná svou novou cestou společně s Monster Energy,“ řekl Meregalli.

Už za dva dny začne velmi důležitý test v Sepangu, takže jsem se rozhodl, že budu v Sepangu pracovat s lidmi od Yamahy a také s lidmi z našeho týmu, někteří jsou u nás od letošní sezóny 2019 noví, abychom byli připraveni na začátek nové sezóny. Jak jsem již uvedl, začínáme znovu od začátku, a to s sebou vždy přináší nadšení z nových začátků. Jsem si jistý, že všichni lidé v týmu, stejně jako jezdci, už se nemůžou dočkat, až to začne. Už jsme položili základ našich příprav na sezónu 2019 během testů ve Valencii a v Jerezu na konci loňského roku. Následující týden bude důležitý, protože použijeme test v Sepangu, abychom si potvrdili, že jsme udělali správná rozhodnutí. Bude to zásadní první krok k úspěchu v roce 2019,“ řekl Massimo Meregalli.

Fotogalerie:

Monster Energy Yamaha