Thomas Lüthi přestoupil do MotoGP po dlouhých 11 letech, kdy jezdil v kategorii Moto2. Jezdec týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS je jedním ze dvou závodníků, kterým se v tomto roce zatím nepodařilo získat ani jeden bod. A zatímco by se třiceti dvouletý Švýcar rád i nadále udržel v MotoGP, jeho tým momentálně čelí nejisté budoucnosti. Bohužel pro Lüthiho jsou skoro všechny sedačky na roštu obsazené.

“Zatím je předčasné dělat nějaké závěry, ale je jisté, že myslím na budoucnost. Jakým směrem se budu ubírat a co se vůbec bude dít. A nepřemýšlím jen o třídě MotoGP, ale v potaz beru i kategorii Moto2. Tato kategorie je totiž jednou z možností, ale hlavní cíl je zůstat ve třídě MotoGP, chci se tu zlepšovat, učit se a porozumět motorce. V Moto2 jsem strávil tolik let a můj jezdecký styl byl perfektní. Dokázal jsem být silný, měl jsem stabilní výsledky a odváděl jsem dobrou práci. Na motorce v MotoGP jsem musel změnit styl jízdy, což není zrovna lehké,“ řekl Lüthi.

Thomas Lüthi

Thomas Lüthi

Thomas Lüthi věří, že na motorce udělali změny k lepšímu, ale také cítí, že by potřeboval další rok, aby mohl ukázat svůj potenciál.

“Byl bych rád, kdyby se výsledky dostavovaly rychleji,“ dodal Lüthi. „Ano, je sice pravda, že se posouváme dopředu, ale po malých krůčcích a já bych chtěl prostě ty kroky dělat větší. To je to, na čem chci pracovat. Chtěl bych mít více času a byl bych rád, kdybych mohl jezdit v MotoGP i příští rok a mohl se postupně zlepšovat. Takhle si připadám, že jsem jednou nohou venku ze hry. Cítím prostě, že mi utíká čas, ale zkusím to hodit za hlavu, budu se soustředit na práci a pokusím se udělat co největší zlepšení.“