Ošklivá nehoda při kvalifikaci na MotoGP Malajsie vyřadí Thomase Lüthiho na víc, než jen z boje o titul mistra světa letošní sezóny. Švýcar si v Sepangu zlomil levý kotník, takže musel vynechat nedělní závod. Nyní podstoupí operaci a jen dvoutýdenní rozestup mezi závody není dostatečná doba k tomu, aby se mohl na trať vrátit. To znamená, že 31letý závodník vynechá poslední závod své 11. sezóny ve střední třídě, kterou ukončí jako vicemistr.

To také znamená, že Tom Lüthi vynechá první testování MotoGP s Hondou RC213V týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS, protože testy na trati ve Valencii proběhnou hned po závodním víkendu.

Thomas Lüthi

Thomas Lüthi

„Bohužel nemůžu odjet svůj poslední závod ve třídě Moto2 na svém Kalexu ve Valencii. Musím podstoupit tento týden operaci svého kotníku. Doufám, že velmi brzy začnu s rehabilitací, abych se velmi rychle vrátil zpátky na obě nohy.“

Frédéric Corminboeuf – manažer týmu

„Tom tento víkend podstoupí operaci. Zranění kotníku je relativně vážné a bude potřebovat odpočívat a vynechat Valencii. Takže uzavřeme tři úžasné sezóny, ve kterých jsme byli dvakrát druzí. Má před sebou mnohem větší kariéru a celým svým srdcem doufám, že se co nejrychleji vrátí do své plné formy, aby co nejlépe začal své dobrodružství v MotoGP. Chci také využít této příležitosti a připít na Franca Morbidelliho za jeho neuvěřitelnou sezónu, byl to mimořádný konkurent. To, čeho v letošním roce dosáhl, je neuvěřitelné. Tvrdě jsme bojovali proti tomuto extrémně profesionálnímu týmu a jsem si jistý, že to všechny velice obohatilo.“

Je tedy málo pravděpodobné, že se Tom ještě zkusí vrátit, podobně jako se rychle po zlomeninách vrátili nedávno Valentino Rossi nebo Jack Miller. Nicméně má švýcarský závodník už zkušenosti s motorkou MotoGP, když v loňském roce testoval s motorkou KTM.