Moto3

Testy třídy Moto3 jednoznačně ovládl Jaume Masia, který na svém motocyklu značky KTM dokázal zajet čas 1:45,241. I přes skvělý výsledek však testy pro mladého Španěla nevyšly úplně pozitivně. V pátek totiž ošklivě upadl, a kromě poraněné levé nohy si z Jerezu odváží také několik zlomených prstů. Jeho start v Kataru by však ohrožen být neměl.

Jaume Masia

Pro druhou pozici si v kombinovaných časech dojel Romano Fenati, který se po loňském skandálu vrací zpět do šampionátu. Na Jaumeho Masiu ztratil 0,680 sekundy, svůj nejrychlejší čas pak zajel v pátek, kdy jeho nejrychlejší kolo činilo 1:45,921.

Do nejlepší trojky se probojoval také zástupce týmu Leopard RacingLorenzo Dalla Porta. Italský jezdec skončil jen o 0,015 sekundy za svým krajanem, na vítěze testů v Jerezu pak ztratil 0,695 vteřiny.

Do Jerezu odcestovala také stáj Redox PrüstelGP, za kterou v sezóně 2019 bude závodit duo českých jezdců – Jakub Kornfeil a Filip Salač. Lépe si na španělské trati vedl starší z pilotů, který byl po prvním dnu dokonce šestý, celkově pak skončil na místě devatenáctém. „Po třech dnech testování mohu říct, že hlavně první a třetí den hodnotím velmi pozitivně. Druhý den nás otravoval silný vítr a nemohl jsme tolik testovat. Dnes to šlo velmi dobře! Opravdu jsem si ježdění užíval a cítil jsem se na motorce docela dobře. Mám radost z toho, kolik práce jsme během těchto posledních dnů odvedli,“ uvedl Jakub Kornfeil. Ten zároveň prozradil, že se svým týmem hodně testoval pneumatiky.

Filip Salač si dojel pro celkovou 27. pozici. „Testy hodnotím pozitivně. První den jsme našli dobré nastavení, ale stejně jako předtím jsme měli stále problémy s gripem. Podařilo se nám je do jisté míry vyřešit, cítím se teď na motorce mnohem lépe. Také si na ni čím dál více zvykám. Už se těším na testy v Kataru, máme totiž ještě na čem pracovat,“ prozradil rodák ze Všejan na Mladoboleslavsku.

Kompletní výsledky testů v Jerezu

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2