Před dvěma týdny na Phillip Islandu dokázal Andrea Iannone vybojovat na Suzuki druhé místo, což připisoval tomu, že se motocykl díky jeho pomoci hodně zlepšil. Na základě toho prohlásil, že „nikdy nepochopí“, proč se u Suzuki rozhodli, že ho v příští sezóně nahradí Joan Mir. Davide Brivio na otázku, co si myslí o prohlášení Andrey Iannoneho řekl, že u Suzuki mu jasně vysvětlili, proč s ním v příští sezóně nechtějí pokračovat.

„Když jsme se rozhodli, že se naše cesty rozdělí, měli jsme s Andreou rozhovor, kde jsme mu předložili svoje důvody. Je to obchodní strategie. Co se týče výběru jezdců, chceme u Suzuki víc než jenom dobré výsledky. Jsou další důležité požadavky, například jaký dojem jezdec vytváří. Tohle jsme mu vysvětlili.“

Davide Brivio

Davide Brivio

Brivio se domnívá, že Italův komentář byl způsobený frustrací, že musí odejít od Suzuki poté, co na GSX-RR začal zajíždět dobré výsledky. Jeho druhé místo na Phillip Islandu bylo v tomto roce již čtvrtým pódiovým umístěním, kterého Andrea dosáhl.

Iannone který odchází příští rok k Aprilii, při závodě v Sepangu havaroval poté, co Marc Márquez jedoucí před ním málem upadl. Iannone řekl, že to byla „instinktivní reakce“. Jeho týmový kolega Alex Rins dokázal to, co Iannone týden před ním, a dojel si pro druhé místo. Španěl si tak na svého týmového kolegu vytvořil před závěrečným závodem ve Valencii 16 bodový náskok.

„Byl zklamaný, protože jsme s ním neobnovili smlouvu, jeho slova jsou výsledkem frustrace. Řekl to proto, že byl rozčarovaný,“ dodal Davide Brivio.