Stejně tak jako Honda Racing Corporation, tak i SRC bude nezávislý útvar se svým vlastním rozpočtem. Důvodem založení je poskytnout oddělení, které se zabývá MotoGP, větší autonomii a možnost lépe spravovat svoje zdroje. Až doposud musel šéf Suzuki Ecstar Davide Brivio jakýkoliv požadavek  řešit ve výrobním centru v Hamamatsu, kde manažeři Suzuki udělali následná rozhodnutí. To byl ale pro tým v MotoGP velký handicap, protože komunikace a rozhodnutí někdy zabraly příliš mnoho času.

Box týmu Suzuki Ecstar

SRC bude také dohlížet na ostatní sportovní programy, jako je například Endurance World Championship a nebo tovární tým MotoAmerica, se kterým získal Toni Elías (bývalý jezdec MotoGP) v roce 2017 americký superbikový titul. Zbývá ještě otázka, jestli se Suzuki podaří vytvořit v královské kubatuře satelitní tým. Myšlenka na privátní barvy motocyklů GSX-RR je ve hře již nějakou dobu, továrna ale návrh loni zamítla, ačkoliv dohoda s týmem Marc VDS jednu dobu vypadala velice nadějně.

Davide Brivio na konci roku 2018 řekl, že mít satelitní tým v MotoGP je stále jejich cílem a že impulsem pro vytvoření tohoto týmu byly silné výsledky, které v minulém roce předvedli Alex Rins a Andrea Iannone, když získali celkem 9 pódiových umístění. Suzuki má před sebou momentálně povzbudivé předsezónní testy v Sepangu, kde Alex Rins a nováček Joan Mir ukázali neuvěřitelné závodní tempo na použitých pneumatikách.