Španěl naposledy v mistrovství světa závodil v roce 2009 s týmem Onde 2000. Tento tým ale neměl dlouhé trvání a Gibernau odjel pouhých šest závodů. Před nedávnem Gibernau pracoval jako kouč Daniho Pedrosy. Jenže jejich spolupráce skončila nedlouho poté, co tovární jezdec týmu Repsol Honda oznámil, že se závoděním na konci roku končí.

„Samozřejmě, že jsem si nemyslel, že ještě někdy budu závodit, když už jsem s tím definitivně skončil. Ale život vás občas překvapí. Po 10 letech, kdy jsem nezávodil, se vracím. Děkuji Sito Ponsovi za šanci, kterou mi dal. Sito se hodně snažil, aby mě přesvědčil, a připravil mi další životní výzvu. Budu pracovat opravdu tvrdě, abych naplnil jeho očekávání. Jsem opravdu nadšený, že můžu řídit novou generaci elektrických motocyklů a trochu se podílet na vývoji,“ řekl Sete Gibernau.

Sete Gibernau

Ve třídě 250 cc odjel Gibernau v roce 1995 pro Ponse jeden závod, pak šel do MotoGP, aby si zde užíval svůj největší úspěch u týmu Honda Gresini.

„Bylo jasné, že potřebujeme zkušeného pilota a nevěděl jsem o nikom lepším, kdo by mohl být součástí tohoto projektu než Sete Gibernau. Byl jsem si jistý, že bude připravený a že bude odvádět tu nejlepší práci. Tak jako to dělal vždycky, když jezdil na top pozicích. Jeho zkušenosti a schopnosti jsou tím nejlepším doporučením, aby jezdil v této kategorii. Jsem opravdu šťastný, že ho budeme mít v týmu, a chci společně pracovat na této nové výzvě,“ dodal Sito Pons.

Sete Gibernau se příští rok v kategorii MotoE postaví na startovní rošt například vedle Bradleyho Smithe, Xaviera Simeona a Randy de Punieta.

Po návratu Ryuichiho Kiyonariho do továrního týmu Hondy ve WSBK se teď vynořil ze závodního záhrobí Sete Gibernau. Abych byl upřímný, ohlížím se teď často přes rameno, protože už jsem měl párkrát pocit, že jsem koutkem oka zahlédl Noriyuki Hagu. Jsem na příští sezónu hodně zvědavý. Ještě loni byli všichni závodníci po třicítce odepsaní a najednou je všechno jinak. Doufám, že budou těm mladším pořádně nakládat! A taky doufám, že přijde i Troy. Nebo rovnou oba.

DavidDavid