„Co se týče přestupu Gabarriniho, tak to není něco, co záleží jenom na mně,“ řekl Lorenzo. „Příští rok nebudu mít možnost rozhodovat se jako v minulých sezónách, teď to bude záležet na Hondě.“ Tato Lorenzova slova spustila doslova lavinu, a protože sedačky jsou na příští rok téměř obsazené, tak se jezdci rozpovídali o přestupech svých šéfmechaniků pro rok 2019.

Očekává se, že Maverick Viñales již dále nebude spolupracovat s Ramonem Forcadou, který k Yamaze kdysi přišel společně s Jorge Lorenzem. Viñales by chtěl příští sezónu pracovat se svým bývalým mechanikem Josem Manuelem Cezeauxem, který momentálně pracuje u Suzuki s Alexem Rinsem.

Cristian Gabarrini a Jorge Lorenzo

Cristian Gabarrini a Jorge Lorenzo

Ramon Forcada by měl v roce 2019 údajně začít spolupráci s novým satelitním týmem Yamaha, který bude podporovat Petronas. Mohl by se tak stát šéfmechanikem Daniho Pedrosy, pokud ten u Yamahy podepíše. Wilco Zeelenberg, současný Lorenzův týmový manažer, by se v příštím roce mohl stát sportovním vedoucím celého týmu.

Jednou z možností také je, že by se šéfmechanikem Jorge Lorenza mohl v jeho první sezóně u Hondy stát Pedrosův bývalý šéfmechanik Ramon Aurin. Ten momentálně pracuje v týmu LCR s Takaaki Nakagamim a není vyloučené, že se opět připojí k tovární Hondě, aby pracoval s trojnásobným mistrem světa.

Ani s Aleixem Espargarem nebude dále spolupracovat jeho šéfmechanik Marcus Eschenbachr. Aleix to oznámil ve čtvrtek a dodal, že ještě není rozhodnuto, kdo Marcuse v roce 2019 nahradí. Je ale potvrzeno, že Eschenbacher půjde k týmu KTM. Danilo Petrucci naopak potvrdil, že s ním jeho současný mechanik Daniele Romagnoli půjde příští rok do továrního týmu Ducati.