Rossi mistrovství světa vedl od prvního kola v Kataru, aby ho ve finále porazil jeho týmový kolega Jorge Lorenzo po trestu, který dostal za svůj střet s Marcem Marquezem v Malajsii a kvůli kterému musel startovat ve Valencii z posledního místa na roštu.

Po závodě Rossi znovu obvinil Marqueze, že zůstával za Lorenzem, aniž by se ho pokusil předjet, a „chránil“ ho.

Po testech ve Valencii, ve středu večer, Rossi hovořil o tom, jak se v průběhu týdne cítí.

„Upřímně řečeno v neděli po závodě to bolelo, ale je to jiná situace, je tam spousta adrenalinu,“ řekl italským novinářům.

„V pondělí to ale bylo těžké a včera (úterý) také, byl to docela boj. Dnes (středa) to bylo o trochu lepší, ale je to něco, co bude trvat měsíce – ne zapomenout, protože tohle nezapomenete nikdy – ale vyrovnat se s tím.“

Také rozdýchával spor s Marquezem, když zpochybnil rozhodnutí Hondy minulý týden odvolat tiskovou konferenci, na které měli v úmyslu ukázat data z Marquezovy motorky.

Honda řekla, že data z Marquezovy motorky ukazují, že byl pád zapříčiněn Rossiho kopnutím, ale rozhodla se je neukázat, aby neovlivnila rozhodnutí soudu ohledně Rossiho odvolání proti udělenému trestu.

„Jsem zvědavý na data Hondy. Oh, oni je neukázali? Divné!“ řekl Rossi.

„Rád bych věděl, jak si myslí, že mohou prokázat pomocí telemetrie, že jsem ho kopl. Je to něco, na co byste se jich měli zeptat. Chudáčci, chtějí to ukázat, ale pro dobro motocyklových závodů to neudělají….“