Po incidentu při Velké ceně Misana se z Romana Fenatiho stala černá ovce, se kterou nechtěl nikdo nic mít. Ať už se jednalo o závodní týmy a nebo v první řadě sponzory. Na sociálních sítích byla situace snad ještě horší, protože se na jeho hlavu snesla v jednu dobu snad veškerá nenávist motocyklových fanoušků. Všichni jsme proto očekávali, že se minimálně dva roky k závodům na vrcholové úrovni nedostane.

Romano Fenati: Zločin a trest

Romano Fenati: Zločin a trest

V roce 2015 kopanec do motocyklu soupeře, o rok později vyhazov z týmu Sky Racing VR46, v neděli zase zmáčknutí brzdy soupeře...

Číst článek

Po několika týdnech se ale postupně začaly objevovat zvěsti, že se přece jenom najdou týmy, které by ho byly ochotny angažovat, a dnes se vynořily první konkrétnější a ověřenější informace. Romano Fenati by měl příští rok startovat za svůj původní tým Snipers, který se s ním právě po incidentu se Stefano Manzim během několika dní rozloučil.

Romano Fenati

Romano Fenati

Neměl by ale startovat v Moto2, nýbrž o třídu níže v kategorii Moto3. Technicky by tomu nemělo nic bránit, protože závodní licenci má pozastavenou do konce tohoto roku a vypršel mu i trest zákazu startu na dvě Velké ceny, který dostal od FIM. Nezbývá, než doufat, že tentokrát se již dostatečně poučil a této šance se chopí s pokorou a zodpovědností, místo aby ji, jako již několikrát v minulosti, promrhal zkratkovitým jednáním.

V tuto chvíli se jedná o neoficiální zprávu, takže je třeba ji brát s jistou rezervou. Oficiální oznámení Romana Fenatiho a týmu Snipers by mělo následovat v nejbližší době.