Zlomený kotník i obě nohy – takové jsou důsledky nešťastného pádu pilota kubatury do 600 ccm Remyho Gardnera, který upadl v motokrosovém tréninku na Velkou cenu v Jerezu. Australského závodníka ošetřil v nemocnici Clinica Dexeus v Barceloně doktor Mir. „Když nám to Wayne (Gardner) oznámil, byli jsme velmi zklamaní. Vypadá to, že bude Remy mimo několik týdnů. Je to velká škoda, protože svou kariéru v Moto2 odstartoval opravdu dobře,“ uvedl majitel týmu Tech3 Racing, Hervé Poncharal.

Remy Gardner

Remy Gardner

Ve třetím podniku sezóny nahradí dvacetiletého pilota Héctor Garzó, který ve třídě do 600 ccm debutoval minulý rok v Německu. „Jsem šťastný, že jsem dostal příležitost zazávodit si za tým Tech3 Racing, i když mě mrzí, v jaké situaci to je. Přeji Remymu brzké uzdravení! Udělám vše pro to, aby tato GP dopadla co nejlépe,“ uvedl španělský jezdec.

Remy Gardner je synem mistra světa Wayna Gardnera. Do svého debutového závodu nastoupil v roce 2014, o léto později podepsal kontrakt s týmem Mahindra-equipped CIM. Pro svůj nejlepší výsledek sezóny si dojel na Phillip Islandu, kde obsadil 10. místo. Poté se z mistrovství světa silničních motocyklů vytratil a zpět se vrátil v roce 2017, kdy podepsal smlouvu s Tech3 Racing.

Velkou cenu v Jerezu vynechá také švýcarský jezdec Dominique Aegerter, který se minulý týden ve čtvrtek zranil při tréninku na endurové motorce a zlomil si pánev.