Sezónu začnou jezdci seriálu MotoGP v březnu již tradičně Velkou cenou Kataru. Oproti minulým létům se však závod pojede o týden dříve, než jsou fanoušci zvyklí, a to kvůli kolizi s Formulí 1. Na startovní rošt se tak piloti postaví poprvé 10. března. O tři týdny později je naplánovaná Grand Prix v Argentině, po níž se závodníci přesunou do amerického Austinu.

Na evropskou půdu se jezdci podívají 5. května, 19. května se na ně mohou těšit fanoušci z Francie, poté se šampionát přesune do Itálie a následně zpět do Španělska, konkrétně do městečka Montmeló poblíž Barcelony.

V létě čeká piloty několik takzvaných back-to-back závodů. Kvůli stížnostem na krátkou přestávku v polovině sezóny se pojede Velká cena Německa už týden po závodu v Assenu. Poté jezdce čeká měsíční volno, které 4. srpna utne Grand Prix České republiky. O týden později se jezdci představí v Rakousku, a i přes letošní zrušený závod se 25. srpna opět pojede také v anglickém Silverstone.

Třetí série back-to-back závodů je pak naplánovaná na září. Ze San Marina se piloti vydají přímo do Aragónu, kde je bude čekat poslední evropský závod před asijským turné. Na něj se vydají 6. října, kdy je uvidí fanoušci v Thajsku, a o čtrnáct dnů později pak odstartuje série tří závodů jdoucích po sobě – Japonsko – Austrálie – Malajsie. Sezónu pak již tradičně zakončí Grand Prix ve Valencii, a to 17. listopadu.

Kalendář MotoGP 2019