„Určitě nemůžeme být spokojení. Od začátku kvalifikace jsem se trápil. Hodně to klouzalo a nebylo kola, kdy by nebyla nějaká krizovka,“ hodnotí sobotní odpoledne v Austinu Jakub Kornfeil.

Trať sice začala postupně osychat, českému závodníkovi už se však dosáhnout lepší pozice nepodařilo. Zejména kvůli zapletení se na trati s několika jezdci. „Poslední tři kola se na trati začala tvořit suchá stopa a poslední dvě kola už jsem se začínal cítit dobře a od motorky získávat tu správnou odezvu. Předposlední kolo mně nevyšlo, takže jsem vše soustředil na poslední šanci, kdy jsem jel za Ramirezem. V nájezdu do poslední zatáčky se tam ale přimotal Lopez. Při výjezdu dostal highsider, takže jsem musel mimo stopu a ztratil výjezd na cílovku. Při snaze o nápravu této chyby přišla další – tentokrát na brzdách do první zatáčky. I to by ale ještě šlo. Pak jsme se zapletli ještě s Foggiou, kde jsem definitivně ztratil možnost na zlepšení.“

S celkovým výsledkem Jakub Kornfeil není vůbec spokojený. „Ať se během kvalifikace stalo cokoliv, tento výsledek je rozhodně zklamání, protože po pátečním výsledku byl náš potenciál někde úplně jinde,“ říká rodák z Rohatce, který nastoupí do zítřejšího závodu v 18 hodin SEČ.