V roce 2018 Bezzecchi bojoval o titul mistra světa kategorie Moto3, ale nakonec se musel smířit se třetím místem za dvojicí týmu Gresini Honda Jorge Martínem a Fabiem Di Giannantoniem. Pro tento rok Bezzecchi přestupuje do Moto2, kde bude závodit pro tým Tech3 na motocyklu KTM.

Poncharal přiznal, že se chystal podepsat smlouvu s Bezzecchim již v druhém kole sezóny a že mezi ním a Rossim, když byl mladý, existují „neuvěřitelné“ podobnosti.

Marco Bezzecchi

„Jakmile jsme začali mluvit s KTM o Moto2, řekl jsem jim, že jezdec, kterého bych chtěl, je Bezzecchi, a to bylo ještě předtím, než zvítězil v prvním závodě,“ řekl Poncharal. „A v KTM mi řekli, „uděláme všechno, co budeme moci, chceme si ho udržet, protože v něj věříme. Měl jsem štěstí, že jsem mohl sledovat Valentina, když přišel do kategorie 125 ccm, a Marco mi mladého Valentina připomíná, neuvěřitelně. Výška, tvář, ale také způsob, jakým se chová a mluví. Jen doufám, že bude mít stejnou kariéru. Není nic víc vzrušujícího, než vzít mladého kluka bez zkušeností jako nováčka ve třídě a růst s ním, jako jsme to udělali s Johannem (Zarcem) nebo jinými jezdci, které jsme měli.“

Přestupem týmu Tech3 ke KTM končí dvacetiletý vztah s Yamahou v královské třídě. Poncharal pochválil rakouskou firmu za její zapojení ve všech třídách Grand Prix a uvedl to jako jeden z důvodů, proč chtěl spojit svoje síly s KTM.

Can Öncü

„Když jsem ve Valencii viděl vyhrát Moto3 závod patnáctiletého Cana Öncü, který vyšel z Rookies Cupu a který tam byl se svým otcem a bratrem, viděl jsem, že se všichni opravdu cítí být součástí rodiny. Někdy slovo rodina používáme trochu moc, ale tady je to slovo na místě, toto je rodina. Nezapomeňte na Zarca, který byl prvním vítězem Rookies Cupu (v roce 2007) a který byl v té době s Ajem, vždy byl s KTM rodinou. Jediné dva roky, kdy nebyl, byly ty, když byl s námi v MotoGP. Nevstupuje do rodiny, ale vrací se tam. To je velmi působivé a je jasné, že jsou jedinou továrnou, která je zapojená na všech úrovních,“ dodal Hervé Poncharal.