Od vstupu do MotoGP se KTM prozatím nepodařilo prosadit v čele tabulky a většinou okupuje příčky okolo patnáctého místa. V roce 2018 továrna získala pouze o pět bodů více než v roce 2017 i přes první pódium, které získal právě Pol Espargaró v mokrém závodu ve Valencii.

KTM v roce 2019 rozšíří počet svých motocyklů v MotoGP na čtyři díky tomu, že se tým Tech3 rozhodl přejít po dlouhých letech od značky Yamaha ke KTM. Navíc získala do své stáje letošního nejlepšího satelitního jezdce Johanna Zarca a Daniho Pedrosu na pozici testovacího jezdce.

Pol Espargaró prohlásil, že KTM udělala od svého vstupu do MotoGP neuvěřitelný pokrok a věří tomu, že díky dalším dvěma motocyklům v tovární specifikaci v týmu Tech3 dojde k velkému urychlení celého programu. Je přesvědčen, že výsledky továrního týmu byly letos zhoršené kvůli obrovské náloži vývoje, kterou nesli na svých bedrech.

Pol Espargaró

Pol Espargaró

„Mnohokrát jsme změnili úplně celou motorku – motor, podvozek i kyvku v průběhu jednoho závodního víkendu. A to je na této úrovni něco šíleného. Ale museli jsme to dělat, nebyl jsem proti tomu, naopak jsem o to žádal. Měli jsme díky tomu ale o dost těžší život a tohle rozšíření o Johanna a Daniho a celý tým Tech3 nám hodně pomůže. V Tech3 budou mít stejnou specifikaci motocyklů, jako bude ta naše, budeme mít stejné informace, budou zkoušet stejné věci a díky tomu budeme schopni vyvíjet dvakrát až třikrát rychleji,“ řekl Pol Espargaró.

V týmu Tech3 bude v roce 2019 závodit Hafizh Syahrin po boku Miguela Oliveiry a podle výsledků podzimních testů ve Valencii a v Jerezu budou začínat až z konce tabulky.

„Potřebujeme na naší motorce rychlé jezdce a ne jenom jednoho, jako byl loni můj týmový kolega Bradley Smith. Potřebujeme týmového kolegu, jako je Johann, ale také testovací jezdce, jako je Dani a Mika Kallio. Mladí talenti z Moto2 a Syahrin nemají tolik zkušeností, ale jsou velmi rychlí. Budou potřebovat jenom trochu času. Nebude to pro ně snadné, víme, že KTM není snadná motorka, jako je třeba Suzuki. Není to na ní v tuhle chvíli tak snadné a není tak rychlá. Ale rychlí budeme, potřebujeme k tomu jenom čas, nabrat zkušenosti a testovat,“ dodal na závěr Pol Espargaró.