Pol Espargaró nejdříve zaznamenal nejlepší kvalifikační výsledek pro rakouskou značku, když se mu podařilo vybojovat páté místo a tedy druhou řadu na startovním roštu nedělního závodu. V závodu poté skvělou startovní pozici proměnil v osmé místo v cíli a získal tak pro KTM prozatím nejlepší výsledek na suchu. Španělský jezdec měl přitom na začátku sezóny za to, že první tři závody budou pro KTM velice obtížné a situace by se mohla zlepšit až po přesunu šampionátu do Evropy.

Pol Espargaró

Pol Espargaró

„Jsem nadšený tím, jak pracují lidé v továrně, jsem neuvěřitelně hrdý na to, jak se v Rakousku pracuje,“ řekl Espargaró, který je nyní na devátém místě celkového hodnocení šampionátu. „Když se podívám na výsledky z loňského roku a nebo dva roky zpět a porovnám to s tím, jak se nám daří nyní, tak jsem hrdý na to, co děláme a čeho jsme dosáhli. Přijde mi, že i lidé v paddocku začínají vidět naši práci a co jsme za dva roky zvládli a to mě těší.“

„Musím dál dřít a snažit se dostat tuhle oranžovou raketu na špici. S těmito prvními třemi závody jsme nepočítali, protože jsou pro nás hodně těžké, ale teď jedeme do Jerezu a máme na motorce nějaká vylepšení, takže jsem do budoucna hodně optimistický. Řekl bych, že děláme skvělou práci a máme lepší výsledky, takže chci jet do Jerezu a vidět, co se bude dít. Jsem ale opravdu optimistický,“ dodal Pol Espargaró.

Johann Zarco

Johann Zarco

Johann Zarco od Jerezu příliš neočekává

Francouzský jezdec sice získal třinácté místo a tím pádem i svůj nejlepší výsledek u KTM, jeho týmový kolega Pol Espargaró mu ale i tak naložil ztrátu třinácti sekund. Po kvalifikaci, ve které skončil až devatenáctý, prohlásil Johann Zarco, že je odsouzený se trápit až do pozávodních testů v Jerezu, kde doufá KTM nalezne řešení na jeho trápení. Po závodě potom dodal, že od závodu v Jerezu raději mnoho neočekává.

„Pokud bych měl od změn na motorce příliš velká očekávání, mohlo by mě to ještě víc zklamat,“ řekl Johann Zarco. „Budu se snažit být co nejvíc neutrální a získat co nejvíce informací. Pol nyní jezdí na motorce skvěle a už je v Top10, kam já se v momentálně snažím dostat. Pokud se mi podaří zlepšit pocit na motorce a budu moci využít svoje přednosti, bude to skvělé.“