KTM míří k dokončení svého prvního roku v královské třídě MotoGP a tým už vzhlíží do příští sezóny s tím, že už díky letošku má mnohem lepší znalosti a nasbíraná data ze závodů. Tým Red Bull KTM MotoGP Factory Racing právě oznámil své jezdecké složení pro sezónu 2018 v královské třídě. Dvojice Pol Espargaro a Bradley Smith dokázala během této sezóny získat umístění v Top10 a postupně zlepšovali jejich RC16. Díky tomu usednou na tyto stroje i za rok a budou pokračovat v rozvíjení největšího motorsportového programu KTM od založení společnosti v roce 1953.

Pol Espargaro měl od začátku odhodlání a neoblomný postoj k projektu KTM MotoGP, postupně se posouval vpřed a továrně přinesl spoustu úspěchů, navíc v sezóně, která je v MotoGP jednou z nejtěsnějších. Pol KTM přivezl doposud nejlepší výsledek, když při Grand Prix v Brně skončil devátý. Dařilo se mu také v kvalifikacích, když získal pozice, o kterých tým před prvním závodním víkendem ani nesnil. Mít druhou sezónu v týmu bývalého mistra světa ve třídě Moto2 je pro rakouský tým fantastická zpráva.

Stejnou podporu od KTM měl od začátku i Bradley Smith, který dobře zapadl do týmu a v každém testu, tréninku i závodě tvrdě pracoval na zlepšení a vývoji nové motorky a nových dílů, které dostával do každého závodu. Tým chtěl potvrdit, že i Bradley s nimi dál zůstává ještě předtím, než se pustí do závěrečného boje letošní sezóny. Bradley má bohaté zkušenosti z Grand Prix, byl i na stupních vítězů, takže by to s ním KTM ráda zopakovala.

Mika Kallio dál zůstává u týmu jako testovací jezdec s tím, že si i příští rok užije starty na divoké karty. Mika odvedl obrovský kus práce při vývoji projektu a jeho zkušenosti ze sedmnáctiletého působení v Grand Prix jsou velkým přínosem pro oranžovou značku. Díky tomu se mohl letošní projekt tak dobře rozvíjet. KTM věří, že v tom budou nadále pokračovat a jeho rychlost pomůže RC16 posunout vpřed. Jeho dosavadní tři závody v letošní sezóně byly velmi působivé a KTM by ráda viděla to samé i v posledním závodě sezóny ve Valencii, kterého se Mika také zúčastní.

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další