Po čtyřech sezónách u Ducati Andrea Iannone přestoupil na rok 2017 k Suzuki, ale tam se potýkal s potížemi s GSX-RR a kritikou, že se dost tvrdě nesnaží.

Objevovaly se spekulace, že by Iannone mohl být nahrazen mistrem světa Superbiků Jonathanem Reou, než se jeho forma v poslední části sezóny zlepšila, když v posledních čtyřech závodech třikrát skončil v Top6.

Navzdory tomuto obratu a pravděpodobnosti, že Suzuki bude v roce 2018 silnější, věří Kevin Schwantz, že Suzuki musí hledat za Iannoneho náhradu.

„Jako vedoucí jezdec v týmu do toho vždy musíte dávat sto procent. Na Ducati vyhrál Grand Prix a se zkušenostmi, které Iannone má, musí být jezdcem, který továrně udává směr, zejména v první sezóně. Možná že letos může Rins trochu víc pomoci, protože má na svém kontě zkušenosti, ale loni to všechno leželo na bedrech Iannoneho a on tuhle roli nehrál. Pro letošní rok si ho nechali i s Rinsem, ale myslím si, že by rozhodně měli hledat jiného jezdce (pro rok 2019).“  řekl Schwantz Autosportu.

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Schwantz zdůraznil, že Iannone nedokázal využít pomalého startu Hondy a poklesu konkurenceschopnosti Yamahy v druhé polovině sezóny.

Američan také nazval závod v Barceloně, ve kterém Iannone skončil šestnáctý a jen místo před náhradníkem Sylvainem Guintolim, „absolutně nepřijatelným“.

„Je to tak frustrující,“ řekl. „Yamaha začala skvěle a potom měla velké problémy. Honda nezačala tak dobře a Suzuki toho měla využít, když měli ostatní potíže. V Barceloně ho předjel Guintoli, který byl náhradníkem, a v několika dalších kolech Iannone našel půl vteřiny. Předjel ho zpátky, odtáhl se a pak znovu zpomalil. Tento typ výkonu je naprosto nepřijatelný. Snaha musí být celou dobu na 110 procentech.“