Patrik Carda dokázal využít přípravy, kterou na Masarykově okruhu absolvoval necelý týden před čtvrtým závodním víkendem ADAC Junior Cupu, který se jel v rámci Grand Prix České republiky. Již v prvním pátečním volném tréninku patřila Patrikovi šestá pozice, v závěru kvalifikace ale přišel pád a svoji pozici již nezlepšil.

V samotném závodě se Patrik musel vyrovnat s horším gripem na rozpálené trati, kdy bojoval ve skupině několika jezdců. V závěru se Patrikovi podařilo před členy jeho fanklubu na „Céčku“ vybojovat dvanácté místo.

Patrik Carda

Patrik Carda

Patrik Carda

„V pátek jsem měl dobrou rychlost, testovali jsme zde v rámci agenturního ježdění o minulém víkendu, kdy jsem si zajel svůj osobní rekord na Masarykově okruhu, i díky tomu jsem byl v pátek šestý. V první kvalifikaci jsem se držel nejrychlejší skupiny, pak mi ale ujel předek ve Schwantzovce a vzhledem k poškození motorky jsem nepokračoval, takže jsem zůstal devátý. V druhé kvalifikaci se mi zrychlit nepodařilo. Před startem závodu jsem byl nervózní, ale nakonec jsem to nepokazil a dojel dvanáctý. Velký dík patří také fanklubu, který mne podporoval na tribuně C.“

Další závod ADAC Junior Cupu následuje o příštím víkendu na rakouském Red Bull Ringu, opět v rámci víkendu Grand Prix.