Jorge Lorenzo má za sebou těžkou sezónu, ve které se seznamoval s italským motocyklem a ve které získal jen tři pódia a poprvé od sezóny 2005 nedokázal získat ani jedno vítězství. Také v šampionátu obsadil zatím nejhorší pozici, a to sedmou, zatímco jeho týmový kolega Andrea Dovizioso bojoval s Marcem Marquezem o titul.

„Cíle se mění s časem,“ řekl Gabarrini, který spolupracoval s Caseym Stonerem při boji o titul v roce 2007.

„Na začátku sezóny jsme se soustředili na Jorgeho důvěru v motorku. Později musel vždy být v Top5 a nakonec musel bojovat o vítězství bez ohledu na závod nebo podmínky. V posledních závodech tam byl a se dvěma dalšími koly bychom to potvrdili. Pokud se příští rok setkáme se stejnými problémy jako v roce 2017, nebude pro to žádná omluva.

Další taková sezóna by byla nepřijatelná.“

Jorge Lorenzo

Gabarrini uvedl, že navzdory práci, kterou Lorenzo vložil do toho, aby se přizpůsobil vlastnostem Ducati, si udržel „podstatu“ svého jízdního stylu.

„Jorge byl schopen přizpůsobit svůj styl tak, aby využil silných stránek nového motocyklu,“ dodal Gabarrini.

„Vynaložil spoustu úsilí na to, aby udělal věci, které nepřicházely přirozeně, aby byl rychlý. S Yamahou věděl, jak kdy motorka reaguje, a stejně se to musel naučit s Ducati. To znamená, že neztratil svůj styl, svou podstatu, ale přizpůsobil ho.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další