Repsol Honda

Po nedělním fantastickém závodě zůstali jezdci týmu Repsol Honda Marc Marquez a Dani Pedrosa v Brně na jednodenní test. Ten proběhl za ideálních podmínek, takže mohli dál pokračovat ve zlepšování. Marc i Dani během dne pracovali na několika oblastech nastavení motorky, když se soustředili na elektroniku, nastavení odpružení a závodní tempo. Vyzkoušeli také nové pneumatiky Michelin.

Marc Marquez skončil na celkovém 2. místě s časem 1:55,180, který zajel ve svém 49. kole z 67. Dani Pedrosa, který měl malý problém ve třetí zatáčce, skončil na 7. místě s časem 1:55,795, který zajel ve 37. kole z 53.

Marc Marquez

Marc Marquez – 2. místo / 1:55,180

„Jsem s dneškem velmi spokojený. Na motorce jsem měl dobrý pocit hned, jakmile jsem se dostal na trať. Dnešní svěží teploty v kombinaci s dobrými podmínkami asfaltu nám umožnily jednoduše zajet dobré časy na kolo, takže jsme měli velmi konkurenceschopné závodní tempo. Vyzkoušeli jsme několik věcí na nastavení naší motorky, protože to byl perfektní den pro pochopení několika variant nastavení také s ohledem na příští závody. Pracovali jsme na elektronice a také jsme vyzkoušeli novou přední pneumatiku Michelin. Odjíždíme odsud s několika zlepšeními a s novými nápady, které vyzkoušíme v Rakousku.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa – 7. místo / 1:55,795

„Dnes jsme hodně pracovali na několika detailech, kterými chceme zlepšit nastavení naší motorky s cílem se na motorce cítit pohodlněji během závodního víkendu. Vyzkoušeli jsme několik map, kdy jsme chtěli najít lepší kontrolu nad plynem. Kromě toho také různá nastavení předních vidlic. Udělali jsme několik kroků vpřed v porovnání s tím, kdy jsme naposledy pracovali na těchto oblastech, protože na nich potřebujeme zapracovat. Vyzkoušeli jsme nějaké pneumatiky Michelin pro budoucí závody. Podmínky na trati byly dobré a během dne se stále více zvyšovala přilnavost, ale nezkoušeli jsme útočit na jedno rychlé kolo, protože jsme preferovali koncentraci na nastavení naší motorky. Tým odvedl dobrou práci a celkově to byl pozitivní den.“