SIC nahradí příští rok na startovním roštu tým Ángel Nieto a také převezme roli satelitního týmu Yamahy, který v současnosti plní Tech3. Na tiskové konferenci v Silverstone bylo také potvrzeno to, co už se dlouho vědělo. Za tento tým bude jezdit Franco Morbidelli a Fabio Quartararo. Hlavním sponzorem týmu pak bude společnost Petronas.

Franco Morbidelli je bývalý mistr světa Moto2 a chráněnec Valentina Rossiho. Do SIC Yamahy přestoupí z týmu Marc VDS Honda, kde jezdí momentálně svoji první sezónu v MotoGP. Fabio Quartararo přestoupí do královské kubatury z Moto2. Do týmu byl vybrán namísto Álvara Bautisty, který půjde příští rok do WSBK, kde bude závodit v továrním týmu Ducati. V potaz připadal ještě Dani Pedrosa, ten ale svoji kariéru v MotoGP ukončil.

Franco Morbidelli, Fabio Quartararo

Franco Morbidelli, Fabio Quartararo

Šéf okruhu v Sepangu (SIC – Sepang International Circuit) Azman Yahya k tomu řekl:

„To, že máme jezdecké složení pohromadě, znamená, že je završen vývoj našeho týmu. Začali jsme před třemi lety v Moto3, letos jsme se posunuli do Moto2. V průběhu čtyř let se náš tým stal součástí Asian Talent Cup, španělské CEV, Moto3 a Moto2 a nyní budeme i v MotoGP. To je něco naprosto nevídaného u jakéhokoliv jiného týmu ve světě. Mít tým v MotoGP nebylo jen naším snem, ale také snem milionů fanoušků z Malajsie. Jako majitelé okruhu jsme viděli, jak moc se zlepšila podpora a návštěvnost MotoGP během posledních několika let, kdy jsme měli jezdce v nižších kategoriích, a letos očekáváme překonání loňského návštěvního rekordu, kdy v průběhu víkendu přišlo přes 150.000 fanoušků. To je pro nás, pro majitele okruhu, opravdu důležité.“

Tým SIC jezdí v Moto2 první sezónu a jejich původní jezdec Hafizh Syahrin přestoupil do kategorie MotoGP, kde jezdí u Tech3. Jeho náhradníkům Zulfahmi Khairuddinovi ani Niki Tuulimu se zatím nepodařilo získat body. Příští rok tým doplní Khairul Idham Pawi, který jezdí v Moto2 druhou sezónu a je momentálně na 27. místě. V Moto3 do týmu SIC přijde veterán John McPhee a bude týmovým kolegou Ayumu Sasakiho, který už v tomto týmu pojede třetím rokem.