Ducati v závodě použila nový winglet, který byl umístěn na kyvné vidlici těsně před zadní pneumatikou a o kterém se předpokládá, že slouží k jejímu chlazení. Oba tovární jezdci ho použili v závodu poté, co jej Danilo Petrucci otestoval v trénincích. V závodě následně dojel Andrea Dovizioso na prvním místě o 0,023 sekundy před Marcem Márquezem.

Po závodě hned čtyři konkurenční výrobci, konkrétně Honda, Suzuki, Aprilia a KTM, podali stížnost k ředitelství závodu, ve kterém žádali o posouzení, zda tento aerodynamický prvek odpovídá pravidlům.

Nový winglet na motocyklech Ducati

Nový winglet na motocyklech Ducati

Ducati byla poté požádána technickými komisaři MotoGP o vydání těchto součástek k inspekci, aby mohli posoudit jejich způsobilost. Podle dostupných informací o legálnosti tohoto prvku panovaly mezi technickými komisaři již v předstihu pochybnosti, ale nemohli konat až do vznesení oficiálního protestu.

První místo Andrey Doviziosa i šesté místo Danila Petrucciho tak bylo až do skončení vyšetřování označeno jako „prozatímní“. Nakonec ale techničtí komisaři došli k závěru, že žádná pravidla porušena nebyla a výsledky prvního závodu letošního roku byly oficiálně potvrzeny.