Dlouhý příběh píše šampionát mistrovství světa silničních motocyklů FIM MotoGP. Tomu se věnuje nově představená kniha Racing Together 1949 – 2016, která je nyní k dispozici k online předobjednávkám u Evro Publishing. Ta vznikla na základě pětadvacetileté spolupráce mezi FIM (mezinárodní motocyklová federace), IRTA (mezinárodní asociace závodních týmů), MSMA (asociace výrobců) a Dornou (promotér MotoGP) pro fanoušky MotoGP, kterým vypráví celý příběh tohoto šampionátu od počátků v roce 1949 až po závody současnosti.

V knize samozřejmě nejde jen o texty, ale nalezneme tu spoustu fotografií pro oslavu každé éry závodů a připomene ty nejlepší a nejzajímavější momenty. Kniha vypráví živý příběh MotoGP takovým způsobem, aby si ji užili ti, kteří byli do šampionátu zapojeni jako profesionálové, ale i miliony fanoušků po celém světě.

Větší důraz byl kladen na posledních 25 let a komerční úspěch šampionátu pod vedením Dorny, stejně tak, jaké dobré vztahy mezi sebou vytvořily organizace FIM, IRTA, MSMA a Dorna. Své slovo tu tak dostali Vito Ippolito (prezident FIM), Carmelo Ezpeleta (CEO Dorny) a Hervé Poncharal (prezident IRTA).

Příběhy o technickém vývoji napsal Kevin Cameron, události Dorny sepsal Dennis Noyes, sportovní kapitoly pokrývající posledních 25 let závodů sestavil Nick Harris, který závodům MotoGP propůjčil svůj hlas v posledních desítkách let. Další kapitoly napsali současní novináři MotoGP z celého světa, kteří poskytují různé pohledy na tento sport, navíc reprezentují největší národy v šampionátu. Jednotlivé národní kapitoly tu mají Velká Británie, Španělsko, Japonsko, Itálie, Spojené státy americké, Austrálie, Německo a Francie.

Pětadvacetileté období mezi léty 1992 až 2016 je rozděleno na pět hlavních kapitol, které napsal každý vedoucí žurnalista. Sportovní kapitoly jsou rozděleny také po pětiletých periodách a nesou jméno prvního mistra světa z jednotlivého období, takže tu jsou kapitoly Wayne Rainey (1992 – 1996), Mick Doohan (1997 – 2001), Valentino Rossi (2002 – 2006), Casey Stoner (2007 – 2011) a Jorge Lorenzo (2012 – 2017). Nechybí tu ani kapitola věnující se soubojům, kde jsou vypíchnuty ty nejlepší závodní bitvy.

Kniha vychází ve formátu 280 mm x 235 mm a má 240 stránek, kde je 375 fotografií, převážně barevných. Cena je 40 liber.