MotoGP – warm up

Kvůli špatné předpovědi počasí na dnešní den byl nedělní program změněn a jezdci MotoGP se ráno vydali na trať jako první. Také čas jejich závodu byl změněn, startovat by se mělo ve 12:30 našeho času.

V noci se na okruhu pilně pracovalo, zaměstnanci se snažili aspoň trochu eliminovat hrboly na trati, které způsobovaly tolik problémů.

Zbytku závodního víkendu už se neúčastní Tito Rabat, který má ze včerejšího incidentu ve 4. tréninku zlomeniny stehenní, lýtkové a holenní kosti v pravé noze. Leží v nemocnici a dle posledních informací mu všechny tyto zlomeniny byly operací zafixovány. Přejeme mu brzké uzdravení!

Teplota vzduchu byla ráno 13°C, trať měla 14°C, bylo zataženo, ale naštěstí zatím nepršelo.

I přesto, že trať byla suchá, tak spousta jezdců nejprve vyrazila na pneumatikách do mokra, obkroužili pár kol a pak zajeli do pit lane a zkoušeli si přeskakování na motocykl s pneumatikami do sucha.

Po deseti minutách byl na čele Valentino Rossi s časem 2:03,074. Na druhém místě byl Cal Crutchlow, třetí byl Jorge Lorenzo. Pořadí ve warm upu se ale měnilo, na první místo se posunul Marc Márquez s časem 2:02,550, na druhou pozici se dostal Maverick Viñales, třetí byl Andrea Dovizioso.

Pět minut před koncem warm upu se na první místo dostal Maverick Viñales, který zajel čas 2:02,527. Ve svém další kole potom čas vylepšil na 2:01,980.

Maverick Viñales

V závěrečných minutách se někteří jezdci snažili vylepšit své časy, Viñales už zajel do boxů a zkoušel si výměnu motocyklu pro případ, že by to později během dne bylo v závodě potřeba.

Vítězem warm upu se stal Maverick Viñales před Andreou Doviziosem a Marcem Márquezem. Karel Abraham skončil na 19. místě. V závěru warm upu havaroval Bradley Smith, ale byl v pořádku.