Moto3 – warm up

Ráno ve Valencii začalo přesně podle předpovědi počasí. Ještě před warm upem Moto3 začalo lehce pršet. Teplota tratě byla 12°C, vzduch měl 13°C.

Hned na samotném začátku warm upu měl pád Tatsuki Suzuki, japonský jezdec byl v pořádku. Bylo ráno, takže trať byla chladná, navíc už docela mokrá, takže jezdci museli být opatrní. Na dráhu ale vyrazili téměř všichni, na závod se totiž očekávaly podobné povětrnostní podmínky.

Po pěti minutách byl na čele Tony Arbolino s časem 1:55,829 před Jorge Martínem a Marcem Bezzecchim. Tony Arbolino pak zlepšil svůj čas na 1:53,465. Italského jezdce pak na prvním místě překonal Jorge Martín, o chvíli později se do vedení posunul Lorenzo Dalla Porta, jehož čas byl 1:52,664. Čas pak zlepšil na 1:52,237.

Když se warm up přehoupl do druhé poloviny, tak se na první místo posunul Marco Bezzecchi s časem 1:51,993. Nepříjemný pád měl Albert Arenas, který naštěstí vypadal zdravotně v pořádku, zatímco Marco Bezzecchi pokračoval ve zlepšování nejlepšího času. Zajel 1:51,816. Jezdec týmu Pruestel pak čas ještě zlepšil na 1:51,344. Na druhé místo se posunul Enea Bastianini, na třetí místo se dostal Alonso López. To už spadl Ayumu Sasaki, jezdec byl v pořádku. O chvíli později měl pád také Vicente Pérez, také on byl absolutně v pořádku.

Tři minuty před koncem potkal pád Alonsa Lópeze, španělský jezdec odešel po svých, ale držel se za pravé rameno, se kterým už během letošní sezóny měl problémy. Mezitím Marco Bezzecchi i nadále zajížděl dobrá kola. Čas se mu povedlo snížit na 1:50,712.

V závěru warm upu měl pád Nakarin Atiratphuvapat. Thajský jezdec byl v pořádku. Vítězem warm upu se ale stal Marco Bezzecchi, druhý skončil Enea Bastianini a třetí byl Lorenzo Dalla Porta. Jakub Kornfeil skončil na 24. místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2 – warm up