Moto3

Ve Valencii celý víkend pršelo a závod Moto3 nebyl výjimkou. Ani teploty nebyly zrovna nejvyšší a necelých 14°C jezdcům v kombinaci s deštěm neslibovalo zrovna velkou porci přilnavosti. V první řadě stáli Tony Arbolino, Nakarin Atiratphuvapat a John McPhee. Ve druhé řadě stál vítěz letošního Red Bull Rookies Cupu Can Öncu, který dostal na tento závod divokou kartu.

Po startu se dokázal Tony Arbolino udržet na prvním místě, za něj se zařadili Marco Bezzecchi a Can Öncu. Hned v prvním kole došlo k několika pádům a na zemi skončili třeba Alonso Lopéz nebo Tatsuki Suzuki. Pády přibývaly i v dalších kolech a k jezdcům na zemi se přidali kromě jiných Darryn Binder a z druhého místa i Marco Bezzecchi.

Tony Arbolino si vybudoval náskok a Can Öncu na druhém místě tlačil na pilu ve snaze ho dostihnout. O třetí místo spolu pak bojovali John McPhee, Jorge Martín a Fabio di Giannantonio. Jakub Kornfeil se v této fázi závodu držel na šestém místě. V jedenáctém kole ale Tony Arbolino zahodil svoji motorku i závod do kačírku a Can Öncu se rázem dostal do vedení. Bohužel vzápětí spadl i Jakub Kornfeil.

Can Öncu při svém prvním startu v Moto3 nakonec s velkým náskokem zvítězil a malorážky se tak mají příští rok na co těšit. Na druhém místě dojel letošní mistr světa Jorge Martín a bronzový byl John McPhee. Jakub Kornfeil po pádu dokázal znovu rozpohybovat svůj motocykl, do cíle dorazil na patnáctém místě a získal jeden mistrovský bod.

Can Öncü

Can Öncü – 1. místo

„Pro mě dnes bylo nejdůležitější skončit na bodech a získat dobrou pozici, ale neočekával jsem, že skončím na pódiu nebo vyhraju. Dnes ráno byly podmínky velmi špatné kvůli dešti, ale když závod začal, pršet přestalo. Když jsem viděl, že Bezzecchi a Arbolino bourali, rozhodl jsem se riskovat a pokusit se skončit první. Viděl jsem, že mám velký náskok, takže během posledních pár kol jsem se snažil zvládnout situaci co nejlépe. Nejel jsem na limitu, ve skutečnosti jsem byl v posledním kole velmi pomalý, ale byl tam bod, kdy jsem neviděl kaluž vody a sklouzl se, viděl jsem před sebou celý svůj život!

Mým cílem před závodem bylo se učit, získat zkušenosti a pokusit se bojovat s jezdci mistrovství světa před tím, než odejdou do Moto2. Nakonec se mi podařilo splnit si svůj sen. Nemyslel jsem si, že bych byl schopen vyhrát závod, ale jsem velmi šťastný. Chci poděkovat týmu Red Bull KTM Ajo a Dorně za jejich podporu, kterou mi poskytli během posledních několika let.“  

Jorge Martín

Jorge Martín – 2. místo

„Cílem bylo skončit na pódiu. Nebylo to snadné vzhledem k naší startovní pozici, ale dělal jsem, co jsem mohl, abych se vrátil zpátky dopředu, aniž bych příliš riskoval. Diggia a já jsme měli dobré tempo a já jsem využil jeho chyby a získal druhé místo. Jsem opravdu rád za tým: letos jsme to všechno vyhráli a jsem rád zejména proto, že si to Fausto zasloužil. Doufám, že tým bude dál vyhrávat i v budoucnu. Děkuji moc.“

John McPhee

John McPhee – 3. místo

„Byl to opravdu příjemný způsob, jak zakončit rok! Tvrdá práce se vyplácí…velké díky CIP Moto a všem kolem, kteří mě letos podporovali. Jsem tak šťastný, že jsem zakončil rok na výši pro CIP a KTM.“

Moto3 pódium: Jorge Martín, Can Öncü, John McPhee

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto2