Repsol Honda

Grand Prix Valencie bude emocionální událostí pro Daniho Pedrosu, jeho fanoušky po celém světě a paddock MotoGP. Trojnásobný mistr světa oznámil konec své kariéry v německé Grand Prix, a to po osmnácti sezónách v závodění Grand Prix jako jezdec Hondy.

Jeden z nejúspěšnějších jezdců všech dob (osmý na seznamu v počtu vítězství) bude ve čtvrtek ve Valencii uveden do Síně slávy MotoGP legend.

Marc Márquez mezi závody stihl navštívit výstavu EICMA v italském Miláně a poté doma v Cerveře oslavit svůj sedmý titul mistra světa.

V neděli se tým pokusí získat titul v klasifikaci týmů a připojit ho tak k titulům jezdce a výrobce.

Tým Repsol Honda získal čtyřikrát dvojité pódium na trati, kde je Pedrosa nejúspěšnějším jezdcem: 2013 (Pedrosa 2. místo, Márquez 3. místo), 2014 (Márquez 1. místo, Pedrosa 3. místo), 2015 (Márquez 2. místo, Pedrosa 3. místo) a 2017 (Pedrosa 1. místo, Márquez 3. místo, kterým získal titul mistra světa).

V Grand Prix Valencie:

Marc Márquez dvě vítězství – jedno v Moto2 (2012) a jedno v MotoGP (2014), plus čtyři pódia a tři pole position.

Dani Pedrosa má sedm vítězství – jedno v kategorii 125 ccm (2002), dvě v kategorii 250 ccm (2004, 2005) a čtyři v MotoGP (2007, 2009, 2012 a 2017), plus dalších pět pódií a pět pole position.

Marc Márquez

Marc Márquez

„Bylo skvělé před několika dny oslavit titul v mém rodném městě s mojí rodinou, lidmi a fanklubem a nyní se těším na oslavu se všemi fanoušky ve Valencii. Samozřejmě nebudeme cítit tlak jako v loňském roce, kdy byl titul ještě v sázce, ale naše mentalita bude úplně stejná, protože chceme rok zakončit dobrým způsobem. Nyní jsme velmi, velmi blízko zisku titulu pro tým a pokusíme se udělat, co budeme moci, abychom získali všechny tři tituly, což je důležité pro nás a pro Hondu a což by byl perfektní konec sezóny. Budu se snažit jako vždy se celý víkend soustředit a v neděli bojovat o vítězství.“

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

„Je jasné, že další závod ve Valencii bude trochu speciální, protože to bude můj poslední závod, takže pocit bude jiný než obvykle. Bude to také náročné, protože mnoho mých lidí, přátel a rodina přijedou, aby spolu strávili čas. Každopádně, až nasednu na motorku, budu se soustředit jen na jízdu. Trať mám rád, protože je jednou z mých oblíbených v kalendáři, a samozřejmě se budu snažit v neděli získat co nejlepší výsledek.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Movistar Yamaha