Moto3 – 1. volný trénink

Na okruhu Ricarda Torma ve městě Cheste poblíž Valencie se rozjela letošní poslední Grand Prix mistrovství světa silničních motocyklů. Závodníky přivítalo slunečné počasí, ale teploty vzduchu i trati jen kolem 10°C. Nicméně s vycházejícím sluncem se očekávalo, že teploty porostou, protože bylo jasno a modrá obloha. Hned na úvod tréninku třídy Moto3 spadl ve druhé zatáčce Gabriel Rodrigo, ale nic se mu nestalo.

Na začátku tréninku se do vedení dostal Juanfran Guevara, který zajel čas 1:41,142. Za něj se zařadil Joan Mir, který měl ztrátu 0,133 s, ale letošní mistr světa toho na trati moc nezajel, když ve svém 6. kole spadl v 10. zatáčce. Šlo o docela velký pád, ale nic se mu nestalo. Bylo vidět, že je asfalt ještě docela studený, protože to byl opět pád na předek. Na třetí pozici se zatím zařadil nováček Ayumu Sasaki, který měl ztrátu 0,245 s. Dále pak byli Adam Norrodin a Aron Canet. Přibližně půl hodinu před koncem tréninku se do vedení dostal Jorge Martin s časem 1:41,025. Jakub Kornfeil začal s časem 1:43,196, takže měl ztrátu dvou vteřin a byl na 22. místě. Na trati byla opět Maria Herrera, která si poslední závod nechtěla nechat ujít a jede ve vlastním týmu. Zatím se ale pohybovala na posledním místě.

Přibližně v polovině tréninku došlo na tradiční první zastávky v boxech. Ve vedení byl stále Jorge Martin, který zajel čas 1:40,836 ve svém sedmém kole. Juanfran Guevara byl druhý se stejným časem a ztrátou 0,306 s. Na třetí pozici se vyhoupl Fabio Di Giannantonio. Joan Mir i přes pád držel stále čtvrté místo. Na páté místo se ve svém 8. kole dostal Nicolò Bulega. Tatsuki Suzuki udržoval šestou pozici a výborně jezdil Denis Foggia, který tu startuje na divokou kartu s týmem SKY VR46, se kterým pojede už nastálo v příští sezóně v této třídě. Nyní se pohyboval na sedmém místě. Dále pak byli Aron Canet, Ayumu Sasaki a Adam Norrodin doplňoval desítku nejlepších. Jakub Kornfeil si zlepšil čas na 1:42,362, ale byl se ztrátou 1,526 s na 21. pozici.

Na posledních deset minut se všichni vrátili na trať a bohužel cesta rychle skončila pro Livia Loie, který stejně jako jeho týmový kolega Joan Mir spadl. Do čela tabulky se dostal Juanfran Guevara s časem 1:40,551. Zlepšil se i domácí Aron Canet, který se za něj zařadil se ztrátou jen 0,082 s.

Vítězem tréninku je španělský závodník Marcos Ramirez, který ve svém předposledním kole vylepšil čas na 1:39,669. Na druhém místě skončil Jorge Martin se ztrátou 0,220 s. Třetí nejlepší byl dnes ráno Nicolò Bulega, Aron Canet obsadil místo čtvrté a Top5 zajel Juanfran Guevara. Dále pak skončili Bo Bendsneyder, Fabio Di Giannantonio, Ayumu SAsaki, Andrea Migno a Gabriel Rodrigo. Jedenáctý Enea Bastianini je do ztráty jedné vteřiny. Jakub Kornfeil obsadil 23. místo s časem 1:41,307 a ztrátou 1,638 s díky zlepšení v úplně posledním kole.