Moto3 – 3. volný trénink

Grand Prix Valencie pokračuje sobotním programem a jako první vyrazili na trať v Cheste jezdci nejslabší třídy Moto3. Od rána tu panuje výborné počasí, když je slunečno a trochu tepleji než včera. Teplota vzduchu už je na 14°C a trať má 12°C. Tréninku se bohužel neúčastnil Nicolò Bulega, který se včera zranil při pádu v tréninku, když si zlomil kotník. Všichni mu přejí rychlé uzdravení a návrat do sedla.

Nicolò Bulega

Aron Canet představil novou helmu s pomeranči.

Na úvod tréninku se do vedení dostal Ayumu Sasaki, kterému se tu dařilo už včera. Nyní začal s časem 1:40,124. Za něj se zařadil domácí závodník Jorge Martin, který měl ztrátu 0,306 s, nicméně hned v dalším kole se na druhou pozici na chvíli dostal Aron Canet. Jak je zvykem, pořadí se v úvodu tréninku rychle měnilo s tím, jak postupně jezdci získávali jistotu a dostatečně zahřáli pneumatiky.

Po odjetí přibližně devíti kol začínali všichni mířit do svých boxů, což byla chvíle, kdy byl trénink ve své polovině. Ve vedení byl opět Ayumu Sasaki, který svůj čas dostal na 1:39,709. Za ním byl také Jorge Martin, který stáhl svou ztrátu na 0,070 s. Třetí nejlepší byl Juanfran Guevara s rozdílem 0,131 s a byl posledním, kdo se dostal pod hranici 1:40. Bo Bendsneyder také dobře začal a zařadil se na čtvrté místo. Top5 doplňoval Enea Bastianini, za kterým byl jeho týmový kolega Aron Canet. Gabriel Rodrigo byl na místě sedmém, takže měl tým RBA opět oba dva své jezdce v Top10. Denis Foggia s každým dalším tréninkem dokazuje, že si místo v Moto3 zaslouží a je dobrou volbou pro tým SKY VR46. Denis nyní začal osmým místem. Za ním byli John McPhee a Jules Danilo. Dobře ve svém osmém kole zajel Romano Fenati, který se dostal na 4. místo. Jakub Kornfeil byl na průběžném 28. místě s časem 1:41,825 a ztrátou 2,116 s.

Jakub Kornfeil

Čtvrt hodiny před koncem tréninku se opět začalo zrychlovat a na čelo tabulky se dostal Bo Bendsneyder s časem 1:39,504. Jen o 0,092 s se za něj zařadil Romano Fenati a třetí byl stále Ayumu Sasaki s časem z osmého kola. V závěru tréninku si udělal výlet mimo trať Jorge Martin, který nedobrzdil do první zatáčky, takže se projel kačírkem. Krátce poté spadl Aron Canet ve čtvrté zatáčce a po pádu byl hodně otřesen a kulhal, ale poté v boxech už vypadal, že je v pořádku. Hned poté spadl i Darryn Binder na tom samém místě, ale tomu se nic nestalo. Na zemi také skončil John McPhee, kterého z motorky vykopl velký highsider.

Vítězem tréninku je Jorge Martin díky času 1:38,989, když se jako jediný dostal pod čas 1:39. Oproti včerejšku je to zlepšení o přibližně dvě desetiny vteřiny. Za ním skončil se ztrátou 0,221 s Gabriel Rodrigo a jeho týmový kolega Juanfran Guevara skončil třetí v rozdílu jen 0,014 s za ním. Enea Bastianini se udržel na předních pozicích a obsadil čtvrté místo, pátý skončil Bo Bendsneyder. Joan Mir, který měl včera velký pád, začal den na šestém místě. Ayumu Sasaki po dominantním úvodu tohoto tréninku nakonec obsadil sedmé místo. Romano Fenati je osmý, Aron Canet se po pádu propadl na deváté místo a Top10 uzavírá Kazuki Masaki. Jakub Kornfeil obsadil 25. místo s časem 1:40,763, takže má ztrátu 1,774 s.

Za fotografie přímo z místa děkujeme Robertovi Sobčákovi.