Moto2 – závod

Třída Moto2 vyrazila do svého prvního závodu tohoto roku už za tmy. Teplota poklesla na 21 °C, trať měřila taktéž 21 °C, vlhkost pak byla 38 %. Z pole position odstartoval Marcel Schrötter, vedle kterého se postavili Xavi ViergeLorenzem Baldassarrim. Do druhé řady se na startovním roštu postavili Luca Marini, Remy Gardner a Sam Lowes, do třetí pak Thomas Lüthi, Brad Binder a Alex Márquez.

Po startu se zdálo, že by si Marcel Schrötter mohl své první místo udržet, hned v první zatáčce se však před něj dostali Xavi ViergeLorenzem Baldassarim. Stejně jako v Moto3 došlo krátce po zhasnutí světel k hromadnému pádu Ikera Lecuony, Jorgeho Navarra a Nicola Bulegy, který z kačírku jen těžko vstával. Chvíli po nich skončil pak na zemi také Marco Bezzecchi, jenž se do závodu po pár sekundách vrátil.

Ve druhém kole se před Xaviho Viergeho dostal Lorenzo Baldassarri, v sedle se pak neudrželi další dva závodníci, a to Tetsuta Nagashima a Jake Dixon, jenž tvrdě havaroval už v pátek.

V pátém kole se začalo startovní pole pomalu trhat. Lorenzo Baldassarri, Xavi Vierge, Marcel Schrötter a Remy Gardner poodjeli svým soupeřům na páté až desáté pozici v čele s Alexem Márquezem o 0,545 sekundy. Nováček a mistr světa třídy Moto3 Jorge Martín opanoval 12. místo, náhradník za Stevena Odendaala Jesko Raffin pak jezdil na pozici čtrnácté.

Třináct kol do cíle začal Xavi Vierge ztrácet tempo. Pustil před sebe jak Marcela Schröttera, tak Remyho GardneraAlexem Márquezem a sám se propadl až na páté místo. O pár okamžiků později se před rodáka z Barcelony dostali ještě Thomas Lüthi se Samem Lowesem, který se však záhy propadl zpět na osmou příčku.

Osm kol do cíle v zatáčce číslo šest Alex Márquez jedoucí na páté pozici chyboval, čehož využil Augusto Fernandez a Španěla o jedno místo odsunul. Ve skvělém tempu jel také Thomas Lüthi, který se krok po kroku prokousával dopředu a sedm kol před koncem závodu se dostal na třetí pozici. Lorenzo Baldassarri si mezitím jel pro vítězství, náskok na druhého Marcela Schröttera měl už 0,816 sekundy.

Thomas Lüthi je ve své kůži! Po Remym Gardnerovi se dostal také před Marcela Schröttera na druhou pozici a započal svou stíhací jízdu na Lorenza Baldassarriho. Jeho náskok stáhl na pouhých 0,292 sekundy.

Ve vjezdu do posledního kola zaútočil Remy Gardner na Marcela Schröttera, před nějž se docela jednoduše dostal. A do boje o třetí pozici se zapojil také Augusto Fernandez.

Thomas Lüthi se v posledním sektoru pokusil na Lorenza Baldassarriho někoho předjet, nakonec se mu to však nepodařilo. Španěl zvítězil s náskokem pouhých 0,026 sekundy. Pro třetí pozici si přijel Marcel Schrötter, ale taktéž s minimálním náskokem dvou tisícin sekundy na čtvrtého Remyho Gardnera. Alex Márquez dokončil závod na sedmé pozici, nováček Jorge Martín na místě patnáctém.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMoto3 – závod následující kapitola »MotoGP – závod