Moto3 – závod

Do prvního závodu sezóny se postavila třída Moto3. Venkovní teplota od warm-upu klesla na 22 °C, teplota trati pak na 24 °C. Vlhkost se naopak zvedla na 29 %. Z první řady startovali Aron Canet, Lorenzo Dalla Porta a Kaito Toba, ze druhé John McPhee, Niccoló Antonelli a Alberto Arenas, ze třetí pak Tony Arbolino, Celestino Vietti a Vincente Perez. Jakub Kornfeil vyrazil ze čtrnácté pozice, Filip Salač z dvacáté osmé.

Po zhasnutí světel se výborně odlepil Aron Canet, za nějž se zařadili Lorenzo Dalla Porta a Tony Arbolino, před nějž se záhy dostal Alberto Arenas.

Hned v prvním kole došlo k hromadnému pádu, do nějž se zapletli Jaume Masia, Ayumu Sasaki, Tom Booth-Amos a Makar Yurchenko. Zpět do závodu se pak vrátili pouze poslední dva jmenovaní, Booth-Amos se však záhy vrátil zpět ke svým mechanikům do boxů. I díky těmto pádům se Filip Salač posunul na 21. místo, Jakub Kornfeil jezdil na 11. místě.

Jaume Masia zamířil na vyšetření do medical centra.

V kačírku skončil také na deváté pozici jedoucí Darryn Binder. Mezitím se na čelo závodu dostal Lorenzo Dalla Porta následovaný Tonym Arbolinem a Aronem Canetem. Romano Fenati figurující na 12. pozici zajel nový traťový rekord 2:05,403 sekundy.

Patnáct kol do cíle se na první pozici vrátil Aron Canet, Jakub Kornfeil se dokázal posunout na osmou pozici a Filip Salač se propadl na místo 22. před Cana Öncü, jemuž se start závodu příliš nevyvedl. Po pádu se propadl také John McPhee, Tom Booth-Amos se vrátil zpět na trať.

Čtrnáct kol do cíle došlo k dalšímu pádu, do kterého byli tentokrát zapletení Dennis Foggia, ze třinácté pozice vyrážející Kazuki Masaki a Tatsuki Suzuki. Oba vyvázli bez zranění. Filip Salač se tak na chvíli posunul na 19. pozici, záhy se však před něj dostali hned dva jezdci včetně Cana Öncü.

Netrvalo to dlouho a pořadí na čele se opět měnilo. Na první pozici se dostal Kaito Toba, od nějž si vedení převzal Lorenzo Dalla Porta, na třetí příčku se pak posunul Niccoló Antonelli. Jakub Kornfeil jezdil se ztrátou 0,636 sekundy na šesté pozici, záhy se však chybou soupeře propadl na místo jedenácté.

Romano Fenati byl v polovině závodu jedním z nejrychlejších jezdců na trati, což se odrazilo také na jeho posunu z druhé desítky na čtvrtou pozici. Z devatenácté příčky se zpět do čelní skupinky dostal také John McPhee.

V jedenáctém kole se do vedení dostal Romano Fenati, prvního místa si ale dlouho neužil. Dostali se před něj totiž hned tři závodníci – Aron Canet, Kaito Toba a Lorenzo Dalla Porta. Jakub Kornfeil se pomalu propracovával zpět dopředu, naopak John McPhee se propadl až do druhé desítky. Filipu Salačovi se podařilo dostat se před Ryusei Yamanaku na 19. příčku.

Romano Fenati si jako první vyzkoušel nový typ penalizace, a to vyjetí z tratě v předem určeném místě. Otázkou však je, zda jeho výjezd nebyl zbytečný. Bezpečnostní komise mu totiž poslala pouze varování. Ital se propadl na dvanácté místo.

Dvě kola do konce závodu vedl Lorenzo Dalla Porta následovaný Kaitem Tobou a Aronem Canetem. Stupně vítězů si však nechtěli nechat utéct ani čtvrtý Marcos Ramirez a pátý Niccoló Antonelli. Jakub Kornfeil jezdil na deváté pozici, Filip Salač na devatenácté.

V závěrečném kole se o první pozici prali Kaito TobaLorenzem Dalla Portou, kteří se na čele několikrát prostřídali. Nakonec si pro vítězství díky slipstreamu dojel Kaito Toba, na druhé pozici skončil Lorenzo Dalla Porta a třetí místo obsadil Aron Canet. Jakubu Kornfeilovi nakonec patří desátá pozice, Filipu Salačovi dvacátá první.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMotoGP – warm up následující kapitola »Moto2 – závod