MotoGP – warm up

Zatímco venkovní teplota a vlhkost zůstávají v Kataru stejné, teplota trati neustále klesá. Při startu zahřívacího tréninku třídy MotoGP činila 31 °C.

Po prvních třech odjetých kolech byl v čele pořadí Danilo Petrucci s časem 1:55,464. Maverick Viñales na něj ztrácel 0,098 sekundy, na třetím místě pak jezdil Valentino Rossi.

Před Petrucciho se však záhy dostal Marc Márquez, s nímž měl Ital včera problémy. U Ducati si stěžoval na jeho vyvážení se za ním. Za Márqueze se zařadil Franco Morbidelli. Netrvalo to však dlouho a Danilo Petrucci znovu obsadil první pozici, tentokrát s časem 1:54,807. Žádný jiný jezdec zatím dnes hranici 1:55 nepokořil.

Pět minut před koncem warm-upu se mezi Danila Petrucciho a Marca Márqueze dostal Alex Rins, kterému se podařilo zajet kolo za 1:54,943. Fabio Quartararo jezdil na dvanácté pozici, Karel Abraham pak až na posledním 23. místě. Na čelo ztrácel 2,263 sekundy.

Marc Márquez měl velkou šanci dostat se před Petrucciho. První dva úseky mu vyšly skvěle, když v nich měl náskok 0,108 sekundy. Ve zbylých úsecích už však nebyl schopný jet tak rychle a potvrdil tak svým časem 1:55,062 svou dosavadní pozici.

Warm-up MotoGP vyhrál Danilo Petrucci, za kterého se zařadil se ztrátou 0,136 sekundy Alex Rins následovaný Marcem Márquezem. Čtvrtý skončil Maverick Viñales, pátý Franco Morbidelli. Valentino Rossi obsadil jedenácté místo, Jorge Lorenzo dvacáté. Karel Abraham si v závěru polepšil na 21. místo.