Moto2 – warm up

Moto2 byly podmínky velmi podobné, jako tomu bylo u třídy Moto3. Venkovní teploty stále ukazovaly 25 °C, teplota tratě pak klesla na 34 °C. Vlhkost zůstala stejná, a to 24 %.

Warm-up začal nejlépe Remy Gardner, na svého soupeře Augusta Fernandeze měl však náskok pouhých 0,079 sekundy. Na třetím místě je pak doplnil Nicolo Bulega.

Jorge Martín vyrazil na trať dle svých slov lépe připraven než včera. Během noci se jeho mechanikům podařilo trochu změnit nastavení, díky čemuž doufá, že se mu na motocyklu pojede pohodlněji.

V polovině warm-upu se na první místo dostal Nicolo Bulega s časem 1:59,463. Druhou pozici obsadil Luca Marini a třetí vítěz včerejší kvalifikace Marcel Schrötter. Remy Gardner byl odsunut až na čtvrtou pozici se ztrátou pouhých 0,065 sekundy.

Rozdíly mezi jezdci na prvních místech byly opravdu minimální, a tak se pořadí na čele neustále měnilo. Na chvíli se do něj vrátil Remy Gardner, který byl záhy vystřídán Augustem Fernandezem, a ani jména na dalších pozicích nezůstávala stejná.

Alex Márquez se stále trápí. Dnes se sice na chvíli objevil mezi pěticí nejlepších, krátce na to se však propadl až na příčku devátou se ztrátou 0,493 sekundy. A dnes se nedaří ani Jorgemu Martínovi, který avizoval změnu v nastavení. Jeho čas stačí až na 18. místo.

V samotném závěru upadl na dvacátém osmém místě jezdící Marco Bezzecchi. Jemu, ani jeho motorce se však nic vážného nestalo.

Vítězem warm-upu se stal nakonec Remy Gardner s náskokem 0,103 sekundy na druhého Augusta Fernandeze. Třetí skončil Marcel Schrötter, čtvrtý Lorenzo Baldassarri a pátý Nicolo Bulega. Alex Márquez se zařadil na šestou příčku, Luca Marini na sedmou a první osmičku uzavřel Xavi Vierge.