Moto3 – závod

První závod Moto3 na thajské půdě se blížil ke svému startu na okruhu v Buriramu. Teplota vzduchu byla na 31°C, trať již byla rozpálená na 52°C. V první řadě startovního roštu stáli Marco Bezzecchi, Jaume Masía a Kazuki Masaki.

Výborně odstartoval Marco Bezzecchi, který se udržel na prvním místě. Za ním byl na druhém místě Kazuki Masaki, třetí jel Jaume Masía. Následovali Tony Arbolino a Fabio di Giannantonio. Jakub Kornfeil se po startu posunul o několik pozic a jel jako sedmnáctý.

Vedoucí pětici se podařilo vybudovat si malý náskok o velikosti 0,4 sekundy, ale na dlouhé rovince je zbytek závodního pole zase dojel. Dopředu se na druhé místo dostal Darryn Binder, který svým manévrem zašpuntoval ostatní závodníky a umožnil tak Marcovi Bezzecchimu trochu ujet. Stejně jako v předchozím případě to ale nestačilo a hned vzápětí bylo celé pole zase na jeho zádech. Jakub Kornfeil postoupil mezi tím na patnácté místo.

Ve třetím kole došlo k hromadné havárii, při které spadli Darryn Binder, Albert Arenas a Alonso Lopez.

Darryn Binder, Albert Arenas

Situace využil Jakub Kornfeil, který díky tomu postoupil na osmé místo, a dokonce zajel i nejrychlejší kolo závodu. O chvíli později se Jakub Kornfeil posunul na osmé místo.

Došlo k dalšímu pádu, ven šli týmoví kolegové Tatsuki Suzuki a Nicoló Bulega.

Tatsuki Suzuki

Jakub Kornfeil tahal o stošest a dokázal se posunout do čelní skupiny a šestnáct kol před koncem byl již na pátém místě. První jel Marco Bezzecchi, druhý Lorenzo Dalla Porta a třetí Tony Arbolino. Jakub Kornfeil se snažil jít dopředu a byl nezvykle agresivní, zřejmě ho vybudil průchod celým startovním polem. Bohužel ale vzápětí přehnal trochu svoji snahu a propadl se po chybě na třinácté místo.

Čtrnáct kol před cílem zaútočil Fabio di Giannantonio a dostal se na první místo, druhý byl Ayumu Sasaki, Marco Bezzecchi se propadl na místo třetí. Jakub Kornfeil postoupil na jedenácté místo a dral se opět dopředu.

V desátém kole se pořadí na čele opět promíchalo, novým vedoucím závodníkem se stal Lorenzo Dalla Porta, na druhém místě jel Marco Bezzecchi a Ayumu Sasaki byl třetí. Za nimi jeli Jaume Masía a Dennis Foggia. Jakub Kornfeil bojoval na devátém místě s Jorge Martínem.

Devět kol před cílem se dostal Ayumu Sasaki na první místo, ale vzápětí skončil na zemi. Ve stejnou dobu spadl i Kazuki Masaki.

V čele jel osm kol před cílem Dennis Foggia, Fabio di Giannantonio byl druhý, třetí Marco Bezzecchi a Lorenzo Dalla Porta čtvrtý. Jakub Kornfeil byl na skvělém sedmém místě. Celé pole bylo ale stále kompaktní a díky slip streamu se jezdci na každé delší rovince pohybovali o několik míst dopředu a nebo dozadu.

Jakub Kornfeil se šest kol před cílem dostal až na páté místo, ale za ním se tlačil dopředu Jorge Martín a toho bude těžké udržet za sebou. Marco Bezzecchi jel na prvním místě, druhý Fabio di Giannantonio, třetí Lorenzo Dalla Porta, čtvrtý Dennis Foggia. Na široké trati okruhu Chang se ale divoce bojovalo a neustále docházelo mezi jezdci ke kontaktům. Od traťových komisařů také v této fázi závodu bylo Jakubu Kornfeilovi signalizováno, že překračuje limity tratě.

Tři kola před cílem byl dlouhý Marco Bezzecchi a propadl se až na šesté místo. První jel Lorenzo Dalla Porta, na druhém místě Fabio di Giannantonio, který bojoval s Dennisem Foggiou. Neustále se ale pořadí přelévalo a Jakub Kornfeil se několikrát objevil i na čtvrté pozici.

V nájezdu do posledního kola spadl John McPhee.

V posledním kole se Jakub Kornfeil dostal nejdříve na páté a potom na konci rovinky na čtvrté místo a útočil na třetí místo. Potom byl ale ve dvou zatáčkách za sebou delší a propadl se na šesté místo.

V poslední zatáčce ale spadl Enea Bastianini a vzal s sebou i Marca Bezzecchiho. Bohužel s sebou vytáhli i Jakuba Kornfeila, který se jim vyhýbal a byl tak hodně dlouhý a propadl se dozadu.

Enea Bastianini, Marco Bezzecchi

První závod Moto3 v Thajsku vyhrál Fabio di Giannantonio před Lorenzem Dalla Portou a Dennisem Foggiou. Jorge Martín nakonec dojel jako čtvrtý, ale po zdravotních problémech s nervem v levé ruce a pádu Marca Bezzecchiho se pro něj jednalo o velký úspěch a další bodové navýšení ve vedení šampionátu. Jakub Kornfeil po výborném závodu dojel po smůle v závěru na desáté pozici. Předvedl ale skvělý výkon, za který si zaslouží velký potlesk.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMotoGP – Warm Up následující kapitola »Moto2 – závod